Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym się nauczyć programować w jakimś popularnym języku, głównie dla siebie, ale potem chciałbym sobie na tym dorabiać. Uczyłem się programować w szkole w C++, ale zniechęciło mnie wałkowanie tego samego i to, że efekty były widoczne tylko w konsoli zamiast zacząć robić już coś konkretnego. Doradzicie?
#programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Palcem: Nie wiem o jak słabych komputerach myślisz, ale praktycznie każda nowoczesna strona internetowa wykorzystuje JS więc jeśli nie odczuwasz żadnych problemów przy korzystaniu z internetu to wszystko powinno być ok.
  • Odpowiedz
Uczyłem się programować w szkole w C++, ale zniechęciło mnie wałkowanie tego samego i to, że efekty były widoczne tylko w konsoli zamiast zacząć robić już coś konkretnego.


@Palcem: Do pisania aplikacji okienkowych ogarnij programowanie obiektowe oraz C++ Buildera 6.
  • Odpowiedz
@amb97 nikt juz nie pisze aplikacji okienkowych w builderze, od czasow Twoich narodzin. Jesli juz mialby pisac aplikacje okienkowe to najlepiej w c# (tylko na windows), bo virtual studio jest super wygodne. Niestety aplikacje okienkowe sa skomplikowane - wielowatkowe i obsluguja przerwania, dobre zrozumienie co tam sie dzieje wymaga przynajmniej dwoch lat nauki, zeby zrozumiec czemu aplikacja sie #!$%@? od czadu do czasu (bo np. jest jakis przeplot i zwalniamy pamiec zanim
  • Odpowiedz
Jesli juz mialby pisac aplikacje okienkowe to najlepiej w c# (tylko na windows)


@AhoCorasick: No nie wiem, bo C# jest wolniejszy od C++, bo C++ jest kompilowany bezpośrednio do kodu maszynowego w przeciwieństwie do C#.
  • Odpowiedz
@amb97 I co z tego ze jest wolniejszy? Przy dzisiejszych komputerach to kilka procent raczej nie robi roznicy w aplikacji okienkowej. No chyba ze op bedzie pisal wlasna przegladarke internetowa. Zreszta zazwyczaj waskim gardlem jest dostep do ramu, dysku albo siec, a kluczowa role maja optymalizacje, na ktore w starym syfie jakim jest builder bym nie liczyl. Poza tym .net jest dobrze zoptymalizowany pod wzgledem liczby wywolan systemowych w nowych windowsach, moge
  • Odpowiedz