Wpis z mikrobloga

Witam, mam pewien pomysl na urzadzenie ktorego sam nie jestem w stanie zfinansowac. Urzadzenie to bylo by pierwszym takim na swiecie poniewaz tylko polska posiada technologie ktora pozwala w krotkim czasie zbadac czy woda jest toksyczna czy zdrowa. Ogolnie chce zbudowac plywajacy statek zasilany bateria sloneczna, ktory oczyszcza powierzchnie wody z lisci, puchu itp. Do tego mozna dokupic moduly, np sonar ktory po jakims czasie stworzy mape zbiornika wodnego i pokaze gdzie najczesciej stoja ryby, lub modul do napowietrzania wody(nie wiem czy mialo by to sens na jeziorze ale na stawie pewnie tak.) pomyslow na moduly jest wiele lecz glownie mi chodzi o wykorzystanie polskiego wynalazku ktory dzieki jakims drobnoustojom potrafi w 1,5 minuty sprawdzic toksycznosc wody, w razie wykrycia zanieczyszczenia wysyla powiadomienie o tym i pobiera probke do dokladniejszej analizy. Jestem pewien, ze to zloty interes, i jako ze sam nie jestem w stanie stworzyc prototypu proponuje zrobic zbiorke hajsu i ludzi ktorzy mogli by pomoc zrealizowac ten plan. Kto uwaza za to dobry pomysl lub kto mi powie dlaczego to sie nie uda/nie oplaca/nie potrzebne
  • 2
  • Odpowiedz