Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi4c Ziomeczki niedawno w moim kochanym mi4c musiałem wymienić wyświetlacz, bo miałem upadek. Udało się bez problemu wymienić przy pomocy filmów w necie m.in. tego https://www.youtube.com/watch?v=I15VHfeShUw

Telefon sobie świetnie działał z nowym wyświetlaczem i działał, nie gorzej niż oryginalny. Ale stało się, coś co być może ma związek z wymianą wyświetlacza. Nagle niespodziewanie padł mi dotyk, ale ten na samym dole poza wyświetlaczem. Nie działa "wstecz" "ustawienia" i "pulpit" Znowu rozebrałem telefon, znowu go zmontowałem, ale nic się nie poprawiło. Macie pomysł co się stało? Jak to naprawić?
galeon - #xiaomi #mi4c Ziomeczki niedawno w moim kochanym mi4c musiałem wymienić wyśw...

źródło: comment_ypzlZIjKQoWbdvNHoIGcNWhx3R6Hk5L3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@galeon: tak przy okazji spytam: ciężko jest wyciągnąć port USB i czy jest on na osobnej płytce, czy są jakieś inne elementy obok niego? Jak ze spasowaniem telefonu po złożeniu go z powrotem? Po niecałym pół roku codziennego ładowania port już jest tak luźny, że co chwila przy ładowaniu kabel mi wypada. :/
Opcjonalnie myślę też żeby zamontować tam cewkę do ładowania Qi.
  • Odpowiedz
@lambda: Nie domontowałem portu usb. Do wymiany wyświetlacza musiałem rozebrać telefon na części, a stary wyświetlacz odkleić przy ciepłego powietrza z suszarki, ale obyło się bez demontażu USB.

Telefon sparował mi się bardzo dobrze, wręcz jego budowa wymusiła dokładne złożenie, chociaż muszę przyznać, że z jednej strony wieczorami widzę trochę więcej światła niż wcześniej z wnętrza telefonu :)
  • Odpowiedz
@galeon: dzięki. U ciebie wygląda na to, że digitizer padł (czy LCD i digitizer nie są połączone w mi4c?). Jak ci to nie przeszkadza, to włącz sobie menu na ekranie w systemie.
  • Odpowiedz
@galeon: Mireczku, jakiego kleju używałeś do przyklejenia z powrotem wyświetlacza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie również czeka wymiana, pękł w dolnej części i niedziałają przyciski funkcyjne. Wymienię wyświetlacz z digitizerem i powinno być po problemie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz