Wpis z mikrobloga

@Darasuum: Jak najbardziej opłaca się go pobrać i rozpocząć naukę.

Wyglądem zbliżony jest do Nuke, który jest obecnie standardem w przemyśle filmowym. Praca na nodach w większości programow jak max, maya, nuke, blender i wiele innych to norma dlatego jeśli wcześniej pracowałeś w After Effects, to osobiście polecam przesiąść się na nody - sam pracuję w Black Magic Fusion i obecnie ine wyobrażam sobie pracy w inny sposób niż na nodach.
@Tommcgv
Dzięki kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie nigdy nie pracowałem na programie tego typu, ale wydawał się bardzo ciekawy.
Jak oceniasz trudność pracy w tym? :D
Nie licząc pakietu Adobe, kiedyś bawiłem się programami do projektowania 3D,ale to było tylko takie "hobby" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Darasuum: Pierwsze "spotkanie" z nodami potrafi być zniechęcające bo... no bo jak się tym obsługiwać? Co gdzie z czym i do czego? Ale wiem, że jak przebrniesz przez początki, to za nic w świecie nie zostawisz nodów, wszystko masz widoczne jak na dłoni i to jest cała przyjemność pracy :)

Natrona nie używałem, pracuje od wielu lat na Fusionie, ale zasada dzialania jest identyczna więc powiem jedynie ze warto bo jak
@Darasuum: Jakbyś był zainteresowany ogólnie nauką kompozycji, efektów filmowych, to zapraszam Cię do zaglądania na stronę www.cgsmash.pl na której wrzuciliśmy już kilka tutoriali do BM Fusion. Może przekonasz się również (albo przy okazji do Fusiona) do tego programu a jak nie, to na pewno coś tam podłapiesz obsługi nodów, bo one w każdym programie działąją na identycznej zasadzie :)
@Tommcgv
Dzięki za stronę właśnie miałem zamiar niedługo pytać o jakieś filmiki czy coś takiego żeby jakoś zacząć

A powiedziałbym coś o tym fusion (mniejwiecej do czego jest i taka ogólna ocena,bo szczerze pierwszy raz w życiu o nim słyszę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Darasuum: Fusion, Nuke, Natron - to programy oparte o system nodów przez co są bardzo podobne, a działają identycznie. Służą przede wszystkim do tworzenia efektów filmowych, łączenia renderów 3D z filmem, wymazywania różnych elementów z ujęcia jak ludzi, przedmioty, samochody (można zrobić to w samym programie lub dodatkowo z użyciem np. Photoshopa), usuwanie zielonego tła, stabilizacja ujęć i wiele wiele więcej. Trudno opisać to w kilku zdaniach.

Fusion to program, który