Wpis z mikrobloga

Motomirasy. Przyszla nowa nakleja na bak. Musze usnac stara. Pewnie bedzie tez slad po kleju. Czym najlepiej zeby nie uszkodzic lakieru. I zeby sie dobrze trzymala nowa?

Rozpuszczalnik? B. ekstrakcyjna?

#motocykle
  • 36
  • Odpowiedz
@urwis69: żadne takie. Zero nitro, czy acetonu - zmatowi lakier, a benzyna nie zwilży. Czasem sprawdza się suszarka do włosów i denaturat.

Są gotowe produkty np . CarValet. To nie jedyna firma. Wymagana cierpliwość i plastikowa szpachelka. Oczywiście im starsza naklejka tym trudniej. W ostateczności, można użyć papieru wodnego od 400 - 2000 i nie dociskaj palcami, bo będą ślady. Powierzchnię szlifowaną trzeba po tym zabezpieczyć lakierem bezbarwnym. Miejsce
  • Odpowiedz
@urwis69: poszukaj srodkow do usuwania kleju. Do tego mozesz pozluzyc sie jakims syfem do odtluszczania. U mni ena statoil sa psikacze do usuwania resztek asfaltu, dziala doskonale na naklejki :D
poradzisz sobie. Pasta polerska 3M, kupisz u siebie. Ale to ostatecznosc
  • Odpowiedz
@urwis69: zabrzmi głupio ale spróbuj masłem. Tak posmarować masłem, ale takim prawdziwym, żeby miało te 82% tłuszczu. I zostawić na 10-15 minut. Potem przetrzeć ręcznikiem papierowym. Gliceryna ładnie rozpuszcza takie kleje. Potem tylko trzeba czymś odtluścić. Ja tak ściągnąłem kilka naklejek, z różnych powierzchni. Lakierowanego baku raczej nie uszkodzi.
  • Odpowiedz
pasta sama w sobie odtluszcza


najzwyczajniejszej tempo


@Stitch: Pento jest na bazie wosków i ostatnie o co ja można podejrzewać to odtłuszczanie :D Odtłuszcza się zmywaczem silikonowym.

@urwis69: Klej usuniesz ekstrakcyjną, tylko sposobem. Moczysz w niej szmatę, przykładasz do kleju i trzymasz przez chwilę. Później bierzesz drugą szmatę i zmywasz rozpuszczony klej. W razie potrzeby czynność powtórzyć :) Jak tylko usuwasz naklejkę to warto wypolerować lakier na elemencie
  • Odpowiedz