Wpis z mikrobloga

Marzy mi się Polska, w której ludzie będą mili dla siebie. Marzy mi się Polska, w której ludzie nie będą musieli rzucać "#!$%@?". Marzy mi się Polska z drogami szerokimi na 4 pasy w 1 stronę, czyli w 8 pasów w obie strony. Marzy mi się Polska jako kraj ludzi bogatych, gdzie najniższa klasa będzie mogła zarabiać te 4000zł i nie bać się czy dożyje do końca miesiąca za te pieniądze i jeszcze sobie na przyszłość coś odłoży. Marzy mi się Polska jako kraj gdzie mógłbym wychować moje dzieci i żeby nie musiały chodzić do obskurnych przedszkoli rodem z PRLu. Marzy mi się Polska gdzie stać byłoby ludzi żeby przynajmniej raz w roku pojechać na wycieczkę, nad morze albo za granicę, żeby dzieci jeździły częściej na kolonie, żeby zwiedziły świat zamiast widzieć tylko podwórko albo swoją wioskę. Marzy mi się kraj gdzie budziłbym się z uśmiechem na ustach, radosny i chętny do działania, bez tej szarej i smutnej rzeczywistości codziennej.
##!$%@?
  • 3
  • Odpowiedz
@Axelio: no to teraz pomyśl, że ta #!$%@? jeszcze do początków XX wieku dotyczyła większości społeczeństwa w każdym kraju. Jakby nie patrzeć gospodarka wstaje po transformacji ustrojowej, widać gołym okiem postęp i wybiórcze przywoływanie wyjątków tego nie zmieni.
  • Odpowiedz