Wpis z mikrobloga

pytanko
#poznan #polityka #pis #neuropa #jaskowiak #4konserwy

„Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!”


o te 3 zdania taki burdel? rly?
  • 28
  • Odpowiedz
@xDawidMx: w linku od @theY:

Zapraszam na każdy apel pamięci, on zawsze wygląda tak samo. I tak jak nie eliminujemy bohaterów drugiej wojny światowej, bohaterów podziemia niepodległościowego, tak nie będziemy eliminowali żadnych bohaterskich żołnierzy i przywódców państwa polskiego, którzy polegli na służbie narodu. Rozumiem, że pan sam czuje niestosowność swojego pytania
  • Odpowiedz
@RPG-7: Przecież to tylko zbijanie politycznego kapitału przez Jaśkowiaka. Postawił się "Pisiorom", dla wielu wyborców w Poznaniu to ma większe znaczenie niż cokolwiek.
  • Odpowiedz
@pwone: obie strony walą w ten bęben. od dawna mam wrażenie, że jedyna racjonalna postawa to odcięcie się od obu ekip.
Mimo, że rozumiem, że to tak musi działać, bo to najkrótsza i najprostsza droga do elektoratu (który przecież w dużej mierze wyczekuje takich gestów) to nie chcę w tym brać udziału, bo to jednak obrzydzające.
  • Odpowiedz
@pwone: Przecież to tylko zbijanie politycznego kapitału przez PiS. Jaśkowiak konsultował się z kombatantami. To dla nich miała być ta asysta. Nie dziwi mnie, że Jaśkowiak bardziej szanuje kombatantów niż Macierwicz, który woli tych dzielnych starszych ludzi szantażować partyjnymi zagrywkami.

na trzy stowarzyszenia kombatanckie, 2 są przeciwne apelowi „smoleńskiemu”.
Jak to się dzieje, że jeden człowiek wydaje rozkazy i nie liczy się z opinią ludzi. Przecież w 1956 roku władza też
  • Odpowiedz
o te 3 zdania taki burdel? rly?


@RPG-7: tak, o te trzy zdania jest burdel, bo co ma wspólnego źle przygotowany i źle pilotowany lot, w którym prezydent i jego zwierzchnicy wpierdzielali się tam gdzie nie powinni z Poznańskim powstaniem w którym ludzie za wolność tracili zdrowie i życie? Co, na otwarciu nowego zakładu przeróbki drobiu też będą odczytywać nazwiska ofiar niedługo? Tym bardziej jako Poznaniak powinieneś wiedzieć o co chodzi.
  • Odpowiedz