Wpis z mikrobloga

Piszę z prośbą o pomoc do ludzi z #informatyka , próbuje za aplikować do technikum na technika informatyka przez ten cały elektroniczny system rekrutacji (tak się to chyba nazywa) i mam do wyboru dwie opcje: 1TI1+2[O] technik informatyk oraz 1TI3 [l-o] technik informatyk, czy wie ktoś co to znaczy? bo google dały mi tylko plan lekcji z randomowego technikum, właśnie z grupy 1TI1, więc jeśli ktoś się już w takiej uczy to pewnie wie o co chodzi.
  • 15
@petepi: to chyba zależy od Twojej szkoły bo jak kiedyś składałem takie papiery to nie miałem nic takiego do wyboru, po prostu jedną z dwóch klas informatycznych - TI i TF. Może to ma związek z językiem obcym którego uczą się w tych klasach? No nie wiem, musisz albo skontaktować się ze szkołą - co by było najprostrzym rozwiązaniem - z reguły numer do sekretariatu jest na ich stronie i Ci
@petepi: Myślę, że najrozsądniej będzie jak jutro zadzwonisz i się spytasz u źródła - np. w sekretariacie.
Poszukaj jednak jeszcze na stronie - powinno być w którymś miejscu opisane.
@PlusCzyMinus: > kiedyś
właśnie mam wrażenie że to jakiś bullshit z uni od niedawna, bo nic mi o tym nie wiadomo, a szukając trafiłem na pdf'a z uni o "modernizacji szkolnictwa", z 500 stronami biurokracji, umiejętnościami informatyka itd itd a każda inny kod i własny plan zajęć...
@Narkan stara podstawa czy nowa? ja jako 96 załapałem się jako pierwszy rocznik na nową podstawę to porównaniu do starej to jest niebo a ziemia. Prawda - nie uczą jakiś mega skomplikowanych rzeczy ale podstawy C++, JavaScript, PHP, MySQL, HTML są. Plus dochodzi do tego praktyka jak np. skręcanie kabli, budowanie sieci ( Cisco - przynajmniej u mnie ). Jakieś tam podstawy da się załapać, nie to co kiedyś :D
nie uczą jakiś mega skomplikowanych rzeczy ale podstawy

@PlusCzyMinus: I tu jest błąd tego systemu, brak specjalizacji. Powinny być 2 lata podstaw, potem wybór specjalizacji i #!$%@?ć resztę. Tak teraz po technikum nie nadajesz się nawet do składania sprzętu, oczywiście jeśli samemu nic nie robisz po zajęciach.
@Narkan
Nie no akurat zawód podzielony jest na 3 oddzielne kwalifikacje teraz - E.12 ( montaż i obsługa sprzętu itp ) E.13 ( sieci ) i E.14 ( witryny i bazy danych ) wiec do pracy w jakims mediamarkcie czlowiek by sie nadawal ale w jakiejs powazniejszej firmie branzy informatycznej nie ma szans
@petepi: W tym roku skończyłem technikum informatyczne. Jeśli chodzi o egzaminy, to banał. Moim zdaniem, wystarczy interesować się tym czego się uczysz lub słuchać nauczycieli ( co wcale nie jest takie oczywiste) i nie masz problemu ze zdaniem. Na teorii pytania czasem się powtarzają z poprzednich lat, a praktyka jest do znalezienia w necie, poza tym nie jest trudna naprawdę w nas około 3/4 osób z praktycznych egzaminów miało po 100%