Wpis z mikrobloga

@lunam: Rumunia jest świetnym krajem :) Polecam góry w Siedmiogrodzie. Super widoki przy lokalnej architekturze miejscowości widocznych w dole. No i w Siedmiogrodzie mnogo tzw. "zamków chłopskich", których zachowało się sporo i dodatkowo upiekszają krajobraz. No a z miast to jeszcze Alba Iulia też całkiem niezła. Tam bodajże jest grób Jan a Zapolyi i Izabeli Jagiellonki ze wstęgami odpowiednio węgierskimi i polskimi. Z Sybina pamiętam jeszcze cerkiew prawosławną... bo to jedyna
@WedlowskaMilka byłam w Albie Iulii! widziałam groby naszej królowej i jej syna:) polskie flagi jak najbardziej:) Rumuni niezwykle życzliwi, świetnie mówią po angielsku. kompletne zaskoczenie dla mnie - jak najbardziej pozytywne :)
@lunam: Z tym mówieniem po angielsku to zatrzymaliśmy się kiedyś przy jakichś drogowych kramach. I w takim jednym niezbyt się wyróżniającym souvenirze sprzedawała starsza pani/babka, która perfekcyjnie znała po angielsku. Coś co było wtedy wielkim wow. No ale odchodząc od tego główny jej biznes polegał jednak na tym by kupić pod stołem domową Palinkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)