Wpis z mikrobloga

Szanowni wykopowicze spod tagu #lego #legotechnic #legoboners i nie tylko. Podzielcie się proszę swoją opinią nt. wypożyczania klocków lego. Wiemy dobrze, że kupno zestawu wiąże się z ogromnym kosztem, a co Wy na to jeśli mielibyście możliwość ich wypożyczenia za małe pieniądze?
Wszelkie komentarze mile widziane.

Wypożyczałbym?

  • TAK 18.1% (17)
  • NIE 68.1% (64)
  • NIE WIEM 13.8% (13)

Oddanych głosów: 94

  • 15
@volteq: nie bedzie za male pieniadze, bo koszta sa duze, zeby to komus wyslac to jedno, ale potem przyjac, sprawdzic, nie wiem, ubezpieczyc, kaucje jakies...
@volteq: Zbyt dużą ilość osób musiał byś obsługiwać (zbyt dużo klocków mieć), dzieciaki niszczą i gubią pojedyncze części z zestawów więc na pewno miał byś braki w kompletach. Poza tym wypożyczyć na jaką długość czasu? Z doświadczenia wiem, że jak moja córa bawiła się takimi dużymi dla małych dzieci to trwało to ze 3 lata, potem od razu przerzuciła się na Lego Friends (takie małe badziewia) i w tym już pozostała.
@volteq: Takie wypożyczalnie już są i się sprawdzają. We Wrocławiu - salon kreatywny.

Sam nie wypożyczam, bo mam czasu mniej niż kasy - jak uda mi się wygospodarować kilka dni na zabawę, to cena nie gra roli (zdarza się to tylko raz - dwa razy w roku - żona, dzieci itp.) nie mogę sobie pozwolić na ryzyko że akurat jakiś bajtel wypożyczy zestaw który chciałem składać itp.

Poza tym - zabawa
@M4ks: @parasite: @yeloneck: Na zachodzie funkcjonuje coś podobnego ale na zasadzie subskrypcji "boxów", za konkretną miesięczną kwotę otrzymujesz 1 lub 2 zestawy - zdaję sobie sprawę, że w Polsce taki system nie przejdzie. No i jeśli chodzi o target odbiorcy, to musiało to być skierowane do osób 6 - 99 lat. Chodzi bardziej o skomplikowane zestawy.
@volteq: Do tego musisz jakoś związać się z klientem, musisz zakładać stratę tych "kilku klocków" i nie obarczać tym klienta (wierz mi wiem co mówię, bo chociaż moje dziecko bardzo szanuje swoje rzeczy, a ja nieraz wyciągałem z odkurzacza lub psa... to to jest nieuniknione). Nikt nie poniesie odpowiedzialności za takie rzeczy, bo to się zdarza i zdarzać będzie - na pewno nie chciał bym dostać papieru, że jak zgubię 5%
@McRancor: We Wrocławiu, Warszawa, Lublin, Poznań i jeszcze kilka innych miast. Dzieciaki lub dorośli przychodzą i mogą sobie poskładać co chcą. Dostęp do ok 150 zestawów.
Ale bardziej myślę o wypożyczalni online.