Wpis z mikrobloga

@verth: Jak dla mnie jest bardzo spoko do codziennych zadań i jakichś lekkich gier/edytowania zdjęć. Natomiast ekran MBA nawet nie stał obok tego z MB12, przepaść jest niesamowita. No i MB jest lżejszy+lepszy design i fajniejsza klawiatura (subiektywnie ofc, niektórzy na nią narzekają)
@verth: @kocham_jeze: Kwestia budżetu jaki posiada. Przy kupnie używki Maca warto zwrócić uwagę na ilość cykli baterii, obecną pojemność, gwarancja (można znaleźć fajne Maci, w fajnej cenie jeszcze z kilkoma miesiącami gwarancji ;)), kwestie wizualne - często są poobijane rogi (lekkie przetarcia, ubicia nie wpływają na stan techniczny, ale dzięki nim można łatwo ubić cenę). Do tego oczywiście dopilnować sprzedającego czy wyczyścił komputer, czy nic nie kręci, czy on jest
@FunkyMonkey: dzięki za szczegółową odpowiedź! Oglądałem troche maców i faktycznie niektóre mają zachęcającą cenę. Baterię można w Macu wymienić - jaki to byłby koszt około? Niektóre mają sporo cykli, a chciałbym wycisnąć maximum z MBPr 13" jeżeli chodzi o baterię, bo też zależy mi na mobilności.

A co do ceny to tak w 4500zł chciałbym się szczerze mówiąc zamknąć (sam laptop bez wymiany baterii).
@verth: 4500 to dość spory budżet, czasem idzie znaleźć nówki w sklepach za 5000 - 5300, więc zastanowiłbym się też nad taką opcją. ;) Co do kwestii baterii, szukałbym czegoś z oryginalną baterią. Za 4,5k powinieneś znaleźć kilkumiesięcznego z 50~ cyklami. Przy okazji masz pewność, że laptop nie był katowany. Jak po roku jest nabite 300 cykli, to znaczy, że dzień w dzień ktoś ostro na nim jechał. ;)