Wpis z mikrobloga

@Michau89: >4 km, piechotą >50 min (dane z maps google) z rynku na zakrzówek to dla ciebie w bliskim sąsiedztwie centrum? Aha...

@porque: Na zakrzówku to można piwo pić, niektórzy grillują lub się opalają - wg. mnie średnio dla zagranicznych na 2 dni. Standardowo to na pewno kopiec Kościuszki, podziemia rynku, Wawel oraz spacer uliczkami i plantami pomiędzy dwoma ostatnimi; także wzdłuż Wisły. Kuchnia typowo polska? Babcia Malina, pierogarnia (?)
@demekion: Ja zazwyczaj wchodziłem od Norymberskiej przez zawalone ogrodzenie i po prostu szedłem szukając dobrej, wolnej i niezaśmieconej miejscówki. Nigdy nie było reguły (nie wiesz czy w konkretnym miejscu jutro nie będzie syfu - to niestety jest ten minus Zakrzówka :/).

Niestety nie wiem jak jest w tym roku. Przed ŚDM mieli przypilnować i lepiej odgrodzić Zakrzówek.

btw. kamieniom Liban i kopiec Krakusa - mają podobny urok (oczywiście bez wody), przy
@porque: Możesz ze mną odwiedzić pub. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak ogólnie to na pewno Stare Miasto i okolice - Rynek + podziemia, uliczki wokół, Wawel, nad Wisłę też można podejść chociażby pod smoka. Jak lubisz takie rzeczy to Muzeum Lotnictwa jest fajne. Kopiec Kościuszki jest dobry jak chcesz zobaczyć panoramę miasta.