Wpis z mikrobloga

#got
Fakt, że Dana wchłania coraz więcej społeczeństw to jedyny poważny błąd logiczny. Lecz jak dobrze się przyjrzymy to historia nam dyktuje kolej fabularną.

Idzie z miasta do miasta przez 3 sezony i je odbija - ok. Ma coraz większą armię, coraz więcej obywateli na wyżywieniu więc musi podbijać nowe ziemie.

Ale przez kolejne trzy sezony do swoich miast ściąga coraz więcej ludzi z ziem jałowych.

Hitler nie po to zrobił anschluss Austrii, bo miał sporo żarcia i chciał mieć więcej obywateli... Tylko dlatego, że miał zbyt wielu obywateli i musiał ich wyżywić. Zagarnął Austrię razem z jej dobrami i surowcami, a gdy tego zabrakło - wojna i zabieranie dóbr i surowców wroga. Nie widzę innego wyjścia jak wsparcie ze strony Dorne oraz Greyjoyów.

Muszą mieć jak wejść do Westeros - Danka krocząc od południa rozlokuje wojska + wyżywi ich, na co pozwoli ciepły klimat.

Sądzę, że w tym samym czasie WW przejdą przez mur i będą w połowie drogi do Królewskiej Przystani. Sansa zaufa Fetorowi, przez co w efekcie Jon jako król dzikich wejdzie w komitywę z Danką, królową cyganów (Mhysa!).

Lannisterowie/Baratheonowie wykończą się sami. Zastanówmy się kto może zostać nowym królem, nie widzi mi się, aby młoda Tyrell rządziła sama. Niestety mają oni samych wrogów. Może Jaime? XD


Mniejsza, i tak przyjdzie wiadomość, że trzeba się przygotować na oblężenie White Walkersów.

Co jest w stanie pokonać WW?

Smocze szkło, którego jest niewiele oraz... Valeriańska stal, w posiadaniu której są: Sam Turly, Jon Snow i Jamie Lannister (ktoś jeszcze ale zapomniałem)* i to oni staną na czele armii przeciwko nie umarłym.

Stąd wniosek, że będzie to mieć miejsce 70% w trakcie natarcia na Przystań, kiedy wszyscy będą w kupie.

Ale zaraz... Jak zombie przejdą przez mur? Podziękujcie Branowi. To ten, który swoimi wycieczkami w przeszłość i szeptaniem do ludzi doprowadzi do szaleństwa Neda Starka i... Szalonego Króla. Odegra znaczną rolę gdy przejmie kontrolę nad smokiem Danki.

Ok. Ale to się kupy nie klei.
Na pewno?
- Ród Baratheonów wygaśnie.
- Ród Lannisterów wygaśnie, Jaime jako ostatni z nich położy #!$%@? i sprzymierzy się w imię walki o stolicę, po czym Danka go zetnie, a sami-wiecie-kto otrzyma dziewkę i zamek (Casterly Rock)
- Starkowie odzyskają północ.
- Fetor z siostrą zabiją wuja i odzyskają wyspy.
- Żmije z Dorne pomszczą śmierć swoich.
- Danka odzyska tron ojca, ale skuma, ile wyrządziła złego i możliwe, że abdykuje na rzecz Snowa.
- Sam Tarly będzie dowódcą straży królewskiej, a namiestnikiem za zasługi w wojnie zostanie karzeł.

Moje pytanie:
Jaką rolę odegrają Varys i Littlefinger?

* - jeden miecz z valeriańskiej stali jest w grobie Joeffreya, może jeszcze do ujrzymy ? ;-)
  • 10
  • Odpowiedz
Smocze szkło, którego jest niewiele oraz... Valeriańska stal, w posiadaniu której są: Sam Turly, Jon Snow i Jamie Lannister (ktoś jeszcze ale zapomniałem)* i to oni staną na czele armii przeciwko nie umarłym.

* - jeden miecz z valeriańskiej stali jest w grobie Joeffreya, może jeszcze do ujrzymy ? ;-)


@Ganicjusz:
Smoczego szkła było dużo w okolicach Smoczej Skały. Czy przypadkiem Stanis nie wysłał po nie kogoś?
Co do smoczej stali,
  • Odpowiedz