Wpis z mikrobloga

Nabyłem ostatnio taką pompę 300 W, 6500 litrów na godzinę, 6 metrów podnoszenia słupa wody itd. Parametry na papierze niby dobre, problem w tym, że dziadowsko działała XD. Po wrzuceniu do rzeki i podłączeniu 20 metrowego węża, leciało ledwo ledwo. Lustro wody mam około 2-3 metrów poniżej miejsca docelowego. Oddałem rzecz do sklepu i teraz pytanie co byście polecili w kwocie do 200 zł?

#pompa #ogrod #dzialka #majsterkowanie #dom
Pobierz pogop - Nabyłem ostatnio taką pompę 300 W, 6500 litrów na godzinę, 6 metrów podnoszen...
źródło: comment_Tymx6NzdjLX7DmZVxxymMMCMVolhrBwf.jpg
  • 16
@barbapapa: ciekawa propozycja, o takiej nawet nie myślałem, problem jednak w watach - 800 to jednak sporo, zwłaszcza, że moja żona sporo podlewa. Skorzystam zatem chyba z propozycji @tomy86: bo zaledwie 320 Watt
@pogop: Mam podobną pompę jak pokazał @barbapapa i działa bardzo dobrze. Wyciąga u mnie z 3 metrów na luzie i pcha ze 30 m w poziomie. Chociaż i tak wydatek ma trochę za mały, bo więcej niż jednego zraszacza nie pociągnie. Dlatego się zastanawiam nam jakimś blokiem z elektrozaworów, żeby przełączało automatycznie między zraszaczami.
Nabyłem ostatnio taką pompę 300 W, 6500 litrów na godzinę, 6 metrów podnoszenia słupa wody itd. Parametry na papierze niby dobre, problem w tym, że dziadowsko działała XD. Po wrzuceniu do rzeki i podłączeniu 20 metrowego węża, leciało ledwo ledwo. Lustro wody mam około 2-3 metrów poniżej miejsca docelowego.

Nic dziwnego, że leciało ledwo jak praktycznie na wyjściu miałeś zerowe ciśnienie.
@pogop: