Wpis z mikrobloga

http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=109&t=25130 - masz tutaj jakieś dwa sklepy z Wrocławia które organizują turnieje. Jak zaczynasz to chyba najlepszy dla Ciebie byłby Intro Pack Tournament bo nie musisz nic składac, poziom pewnie sami początkujący a całe załatwienie talii polega na kupieniu zamkniętego produktu. Ogarniesz zasady, może wkręcisz się w inne formaty. Nie jestem z Wrocławia więc nie mogę być pewien na 100% ale brzmi to jak dobra opcja, turniej jest co tydzień w sobotę
Intro Packi to zło, moim zdaniem. Nie złożysz z tego nic sensownego do standardu, ani wielu talii. Deck Builder Toolkit najnowszy to podstawa. Poza tym na początku pograj casualowo. Pobaw się w budowaniu talii. Na turnieje przyjdzie czas.
@MystiqMumin: Przeliczyłem wartość kart wchodzących w skład intropack'ów z SOI, średnia wartość to ok 16 zł + 22 zł za 2 boostery, to razem 38 zł z czego większość kart jest słaba. Z drugiej strony jeżeli ktoś zaczyna to ciężko żeby od razu wiedział czego potrzebuję. Ale rzeczywiście toolkit jest lepszym rozwiązaniem.
Commonów i uncommonów, które nie grają nigdzie, ciężko liczyć jako 50 gr czy 75 gr, mimo, że są w sklepie w takiej cenie. Jak już dłużej grasz, to zaczynają Ci się gromadzić w ogromnych ilościach i ciężko jest się ich pozbyć/wymienić. Toolkit poza większą wartością, oferuje przede wszystkim możliwość stworzenia paru różnych decków na raz. Masz większą pulę kart i sam musisz coś złożyć.