Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszym orzeczeniu TK o którym pisałem tu właśnie wysłałem mailowo na adres Centrum Egzaminów Medycznych który znalazłem tu wniosek o udostępnienie informacji publicznej o treści:

Działając na podstawie art 61 konstytucji wnoszę o udostępnienie informacji publicznej w postaci kopii arkuszy i/lub pytań egzaminacyjnych Lekarskich Egzaminów Końcowych obowiązujących/użytych w od 1 stycznia 2016 roku do dnia realizacji niniejszego wniosku.


Działając na podstawie art 39^1 kodeksu postępowania administracyjnego wnoszę by dla celów niniejszego postępowania korespondencja była dostarczana elektronicznie na adres [mój mail]


Z poważaniem

[moje dane]


#prawo #trybunalkonstytucyjny #tklive #informacjapubliczna

Uwagi:
1. Celowo powołałem się na konstytucję, a nie na ustawę o dostępie do informacji publicznej.
2. Celowo nie wskazałem orzeczenia TK - chcę się przy okazji dowiedzieć czy bez powoływania się na nie będą jego świadomi.
3. W razie odmowy będę składał jeszcze wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy i w jego wypadku planuję oczywiście wskazać orzeczenie TK w którym ten uznał przepisy wyłączające te informacje spod ustawy o dostępie do informacji publicznej za niekonstytucyjne i wskazywał będę że przepisy konstytucji stosuje się bezpośrednio oraz, że konstytucja jest najwyższym prawem RP.

PS: Sprawa może też zainteresować #neuropa i #4konserwy
  • 12
  • Odpowiedz
@maniac777: to ja, nie chcąc być gorszym, zapytałem prokuraturę w Zgorzelcu jak tam czynności w sprawie zatrzymania Syryjczyka przez tych "komandosów" z Fenixa oraz PO w Warszawie, jak tam śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Rzeplińskiego przy wyznaczaniu składu TK na rozprawę 9 marca 2016 r.

Żeby nie zapomnieć, na jutro:

-jak tam śledztwo ws. włamania do Łączewskiego
-jak tam śledztwo ws. wycieku projektu wyroku z TK
  • Odpowiedz
@daj_pan_spokoj: Zobaczymy... wczoraj jeszcze wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na wypadek gdyby odmówili. W sprawie braku publikacji orzeczeń skargę może złożyć ten, kto ma w tym interes prawny. Jeżeli brak publikacji będzie przeszkodą to pojawi się interes prawny.
  • Odpowiedz