Wpis z mikrobloga

Miraski-programiści,

Zmieniłam właśnie pracę i ze sklepu odzieżowego przeszłam do rekrutacji IT (może kiedyś trafię na kogoś z Was ;) ). Także kolana mi się trzęsą i w ogóle, bo to dopiero jeden z pierwszych dni w nowej pracy.

Czy moglibyście mi pomóc i napisać jakie zaczepki na GL czy tam LI lubicie? Te bardziej formalne czy takie bardziej na luzie?

#rekrutacja #programisci
  • 5
@Belmirka: Nie myl imion kandydatów i podawaj widełki płacowe. Nic tak nie #!$%@? jak wiadomość zaczynająca się od Panie Sebastian kiedy masz na imię Janusz i nic tak nie motywuje do zmiany pracy jak solidna wypłata ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dodatkowo zrób sobie ładne profilowe i nie zaczynaj maila od 'witam'.
@Belmirka:
Nie ma na to uniwersalnej recepty. Ja z zasady odpowiadam na wszystkie zaczepki, nawet jeśli nie jestem nimi zupełnie zainteresowany.
Jedyna w sumie rzecz, która mnie lekko irytuje to oferty zupełnie niezwiązane z moim profilem. Jeśli bowiem mam w profilu x lat doświadczenia, a dostaję ofertę, gdzie wymagane jest x+5 lat, to dla mnie to jest spam w czystej postaci.
@SirYabol: @Usurper: @StaraPlomba: Dzięki za rady :) Przydadzą się.
A co do wysyłania odpowiednich ofert do odpowiednich ludzi to jest naprawdę ciężko, bo ja na chwilę obecną słabo rozumiem co z czym idzie itp. Oczywiście do ogarnięcia i z każdym dniem coraz lepiej.
Teraz mam szukać Programisty C++ do Katowic i liderka jak popatrzyła na moich wybranych kandydatów, to kilku odrzuciła, bo większość ludzi ma ten język wpisany a