Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy, że jest taka sytuacja. Jestem zarejestrowany w PUP. Ze względu na fatalny dojazd mogę brać pod uwagę jedynie 30% ofert pracy. Mój doradca daje mi oferty i proponuje szkolenia, a ja je odrzucam. Rodzice mi mówią, że w końcu mnie zapiszą na czarną listę i wyrzucą z urzędu. Czy jeśli w urzędzie nie znajdę pracy i mnie wywalą, będę mógł za jakiś czas po naprawieniu problemu z dojazdami, zarejestrować się jeszcze raz?
#pracbaza
  • 9
@RocketQueen: No mnie z miejsca proponowali albo staże albo dzwonią z urzędu co tydzień z ofertą pracy. Gdybym miał sprawny samochód to bym już dawno miał pracę. Jakąkolwiek, ale bym miał. Na dzień dzisiejszy prócz ubezpieczenia, nie mam żadnych korzyści w tym urzędzie. Same nerwy i nieporozumienia.
@raudive: Byłem w PUP 3 lata więc znam temat. Wywalą cię na 90 dni.Czemu odrzucasz szkolenia?Ja zrobiłem 2 czyli operator wózka i drugi obsługa pogramu magazynowego i uważam że mi się to przyda.
@RocketQueen: byłem 3 lata na bezrobociu i to zależy od człowieka. Ja miałem 3 laski przez 3 lata:
1. Laska wciskała mi oferty jak leci , brałem bo nie chciałem by wywalili. Pisałem wnioski na szkolenia, myślałem że odrzuca bo brak kasy(grudzień) a tutaj dostałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2. Kobieta mega lajtowa,notorycznie sam odrzucałem oferty, a ona łykała jak pelikan
3. Tutaj miałem najtrudniej, była zdeterminowana
@susuke15: Odrzucam, bo najzwyczajniej w świecie nie mam jak się dostać na czas do takich zakładów, w dodatku prawka i samochodu nie mam. Mam tylko 3 połączenia autobusowe ze swojej miejscowości, a kierowcę wynająć ciężko. A jak to jest ze stażami? Jak raz odmówię to taka okazja przepada na zawsze?
@raudive: jak odmówisz i laska nie zrozumie twoich argumentów(transport )to wykreśli na pół roku albo 90 dni już nie pamietam.Wiesz jak odmówisz stażu i cię nie wyjebia to możesz wybrać inna prace stażową.
Kolejną przyczyną uzasadniającą odmowę przyjęcia oferty pracy może być również czas dojazdu do miejsca pracy. Jeśli łączny czas dojazdu do i z miejsca pracy środkami transportu zbiorowego przekracza 3 godziny wówczas osoba bezrobotna może odmówić podjęcia takiej pracy
@susuke15: Powiem Ci, że ja z dnia na dzień coraz bardziej się upewniam, że wolę znaleźć pracę na własną rękę niż się z nimi użerać. Jak skombinuje samochód, to będę mógł coś działać, bo w wakacje to już chyba tylko jeden autobus będzie jeździł. Jeszcze jedno pytanie, czy jak mnie wyjebią w jednym urzędzie, mogę zarejestrować się w innym powiecie i tam próbować?
@raudive: też się #!$%@?łem jak miałem iść. tego to ci nie powiem ale wydaje mi sie że nie ma opcji takiej. Bo co , wywala mnie z jednego trace ubezpieczenie na pol roku ide do nastepnego i nagle mam ubezpieczenie. tak to nie działa, oni pewnie to daja w system.