Wpis z mikrobloga

Wszystkim kosmicznym imperatorom ze #stellaris , a także Mirkom Paradoxiarzom ( #paradox #bojowkaparadox ) polecam dzisiejsza premierę Hearts of Iron IV.

Gra o wiele większych możliwościach, opcjach i horyzontach niżeli Stellaris. O wiele bardziej skomplikowana, ale i wnosząca wiele wiedzy. Moja przygoda z pierwszą częścią HoI zainicjowała fascynację historią i wojskowością. Bez wątpienia najlepsza seria gier, jaką moge polecić każdemu.

Wcielasz się w Hitlera, Stalina, Churchill'a bądź Hirohito i prowadzisz swój kraj do zwycięstwa w największej z wojen. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niesamowita rozrywka na długie dni.

#hoi4
C.....s - Wszystkim kosmicznym imperatorom ze #stellaris , a także Mirkom Paradoxiarz...

źródło: comment_2gIkkFht05ojf4Dv4EgR5MGcFhfvoYRp.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Chaczins niestety w hoi małe pole manewru co do kierowania różnymi państwami, gdzie w eu było ich dużo a w stellaris sam sobie tworzyłeś.
  • Odpowiedz
@Chaczins: No ale jednak mimo wszystko, to tym bardziej cierpliwym mirkom, zalecał bym poczekać te kilka tygodni na jakiś większy patch ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo w ogóle najlepiej kilka miesięcy na pierwsze DLC.
  • Odpowiedz
@Laaq: Stellaris w porównaniu do jakiegokolwiek HoI to jak gra w wojnę w porównaniu z pokerem.

EU to troszkę inny target. Mi osobiście, jako fanatykowi paradoxu, Stellaris znudziło sie po tygodniu. Żaden HoI taki nie był.
  • Odpowiedz
@Chaczins: A co jak gram we wszystkie strategie Paradoxu i nie myślę, która ma lepsze możliwości czy horyzonty, bo wiem, że każda oferuje co innego? Zwłaszcza jeśli porównujemy grę de facto tworzoną od 15 lat z całkiem nowym tworem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym Stellaris ma jedną przewagę nad HoI - można swobodnie dokonywać czystek rasowych ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Kowal04: To właśnie jesteś odpowiednim człowiekiem, aby wiedzieć - że Stellaris, pomimo hype'u, niestety ssie pałke.

Moze sie to zmieni, lecz średnio to widzę. Zawiodłem sie na paradoxie przy tej produkcji, taka prawda.
  • Odpowiedz
  • 0
@Chaczins w hoi 2 i darkest hour łącznie przegrywałem w te gry 7 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo że hpi jest najbardziej rozbudowana z tych trzech gier w kwestiach wojskowych.
  • Odpowiedz
@Chaczins: Powiedzmy sobie szczerze, podstawowe wersje gier Paradoxu ssą pałkę. EU4, EU3, HoI2, HoI3, CK2, Cities Skylines (o reszcie się nie wypowiem, bo nie próbowałem). Dopiero DLC, patche i mody sprawiają, że te gry są lepsze od swoich poprzednich wersji albo od produktów konkurencyjnych. Z HoI4 pewnie też będzie hype, a później wyjdą niedoróbki albo jakieś dzikie opcje. Po trzech DLC gra będzie już mistrzostwem świata.
  • Odpowiedz
@Chaczins:

Pozostało mi odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Kupować? Kupować, ale po wyjściu patchy, dlc, modów. A jak mocno chcecie to i teraz – bo bawić się dobrze można i bez nich. Tylko tego AI żal.


Czyli na froncie bez zmian ( ͡° ͜ʖ ͡°) Źródło
  • Odpowiedz