Wpis z mikrobloga

@microbid: to zwykłe białko… Dlatego nie można smażyć z jednej strony zbyt długo bo mięso straci to co najlepsze. Mięso obsmaża się z każdej strony przez kilkanaście sekund po kilka razy, a potem smaży się już normalnie. Bo inaczej będzie suche.
  • Odpowiedz
@nietopies @dGustator: Takie wyjaśnienie oczywiście słyszałem, ale chciałbym nabyć pewności. Znacie jakieś wiarygodne źródło z potwierdzeniem? Te piersi z wyjątkowo dużo ilością wydzieliny same są wyjątkowo duże, gdzieś ok. 320 g, więc równie dobrze pasuje mi trop, że były nastrzykiwane nie wiadomo czym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@microbid: weź białko jajka i porównaj, będzie wyglądać bardzo podobnie. Identyczna „wydzielina” pojawia się podczas nieumiejętnego smażenia wieprzowiny, baraniny, ryb i czegokolwiek innego zawierającego białko…
  • Odpowiedz
@dGustator:

pojawia się podczas nieumiejętnego smażenia...


Ciekawe, że do tej pory pojawiało mi się to baaardzo rzadko i w śladowych ilościach. Czy patelnia z powłoką nieprzywierającą może nasilać wydzielanie wydzieliny? Takiej patelni od niedawna używam.
  • Odpowiedz
@microbid: zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura i zbyt długie smażenie z jednej strony. Mięso przed właściwym smażeniem trzeba „zamknąć” z każdej strony obracając wielokrotnie, by białko nie wyciekało, bo inaczej powstaje tzw. podeszwa…
  • Odpowiedz