Wpis z mikrobloga

Ludzie uczestniczący w manifestacjach/pochodach/sam-nie-wiem-co-to-jest #kod wyjaśnijcie: dlaczego to robicie? O co walczycie? Kto jest wrogiem?

Wielu znajomych mnie namawiało na wycieczkę dziś na pl. Bankowy, ale nikt mi nie wyjaśnił po co mam tam iść. Same puste hasła o wolności, bo Wałęsa itp.

Pytam poważnie!
  • 10
  • Odpowiedz
@synkopa: Odpowiadam poważnie. Chodziłem i (żałuje że dzisiaj nie mogłem) na marsze kodu wielokrotnie. Chodziłem ponieważ nie podoba mi się #dobrazmiana w kilku kwiestiach. Primo TK i jego paraliż oraz brak poszanowania prawa, które przekroczyło już wszelkie normy braku dobrego smaku nawet te ustaniowione przez PO. Poszedłem bo nie toleruję zmian w sądownictwie i mediach, które idą coraz dalej od definicji państwa demokratycznego, w którym poziom propagandy wg misji telewizji publicznej
  • Odpowiedz
@grubson234567: Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Trochę pokrywa się to z moim obrazem przeciętnego uczestnika tych manifestacji - bez obrazy :) Cenię ludzi którzy chcą coś zmienić na dobre, jednakże...

Zgadzam się z kilkoma rzeczami o których piszesz. W zasadzie nie wnikając w szczegóły stwierdzam że ruchają nas jak nikt wcześniej (cytując Stonogę). Żeby było jasne - uważam że ruchano nas przez ostatnie *naście lat tak samo, tylko w inną dziurkę. Może
  • Odpowiedz
Moje pytanie do Ciebie, jako osoby która wie po co tam jest (co uważam jest wyjątkiem) -

Nie jest. Znakomita większość uczestników manifestacji KOD doskonale wie, po co tam jest. Byłam na każdym marszu KOD od 12 grudnia i moje motywacje są podobne jak @grubson234567. Pozwolę sobie odpowiedzieć na twój post.

ten ruch nie powstał oddolnie, z woli społeczeństwa


@synkopa: Powstał oddolnie. Powstał w wyniku manifestu niejakiego Krzysztofa Łozińskiego. Jako
  • Odpowiedz
@synkopa: Ruch powstał oddolnie, jednak dzięki działalności przedewszystkim Petru został szybko podpięty pod grę polityczną, który wykorzystał na swój użytek potencjał który przyniósł kod. PO się bardzo późno obudziło, na pierwszych marszach w Poznaniu NIKT się z PO wogóle nie pojawiał. Z jednej strony działalność Petru miała pozytywne przełożenie na liczebność marszy i rozgłośnienie ich idei, z drugiej... no właśnie. Licze się z tym że KOD będzie narzędziem do zbijania kapitału
  • Odpowiedz
W Poznaniu te marsze nie są upartyjnione i dobrą rzeczą którą zrobili organizatorzy, to przesunięcie wszystkich przemówień polityków na sam koniec tych manifestacji. Wtedy też duża licza osób się "wykruszała" z placu wolności, co jest dość symboliczne same w sobie


@grubson234567: Dzisiaj w W-wie też tak było. (Niestety, nie zawsze tak jest). Trochę ci zazdroszczę tego Poznania, bo u nas za bardzo rozpycha się Kijowski i nikogo innego z KOD nie
  • Odpowiedz
@Andreth: Jest spoko. Czasami zamiast manif, gdy reszta protestuje KOD_Wielkopolska idzie piknikować pod leszno/puszczykowo/za poznan. Ogólnie fajna sprawa nie dość że odpoczniesz, to poznasz i osobiście porozmawiasz z ludźmi, którzy stoją za tym ruchem w tym mieście.
  • Odpowiedz