Wpis z mikrobloga

#silownia
Jak zaczynałem chodzić na siłownię miałem problemy z chwytem przy martwym ale po 2/3 tyg wyrobiły się ale dzisiaj po 3 miesiącach robiąc "szrugsy" musiałem przerwać ostatnią serię w połowie bo ze słabszej ręki hantel mi wylatywał.
Co zrobić żeby mieć lepszy chwyt? Po prostu robić przedramiona czy są jakieś konkretne ćwiczenia które na to pomagają.
  • 11
  • Odpowiedz
@Capital__D: izometryczne cwiczenia, np spacer farmera z ciezkimi ketlami (fajnie core bedzie pracowal tez); bierzesz dwa talerze (5/10kg) zlaczasz ze soba, lapiesz reka tak aby po jednej stronie byly 4palce a po drugiej kciuk. I trzymasz tak jak najdluzej, dopoki uchwyt nie pusci sam. Po paru tygodniach uscisk zauwazalnie sie wzmocni. Pozdro. Aaa no i drazek oczywiscie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Capital__D: nawijanie talerza. Przy martwym piekły mnie łapy zaczałem robić to ćwiczenie i jest dużo lepiej. Uprzedzam, że nie jest to lekkie ćwiczonko, nie należy zbyt dużych ciężarów nawijać, bo nadgarstki są delikatne. Lepiej mniejszych trochę ciężar ale więcej razy powtarzać. Nawijasz raz do siebie i raz od siebie.
  • Odpowiedz