Wpis z mikrobloga

@WolfSky: no ja takie rozwiązanie właśnie stosuję - dwie nakrętki po wodzie mineralnej pod tylne nóżki :D Za te pieniądze, nie mam żadnej alternatywy, MSI to dużo większy wydatek. Używanego Lenovo na gwarancji mogę +\- dorwać za 2500.
@galaxie500: a co ile go czyścisz?
co tam konkretnie pada?


@Zielony34: obudowa w okolicy zawiasów.

Faktycznie tak się grzeją i potrzebne jest częste odkurzanie?

Lenovo Y50, Y50-70, Y70,

Palmrest jest dość ciepły w porównaniu do innych laptopów, zmiana pasty na lepszą jest wręcz obowiązkowa.

Y700.

Ten am gorszą, błyszczącą matrycę, ale jest stosunkowo chłodny.
@Zielony34: Y700 nie rozgrzał mi jeszcze procesora powyżej 80 stopni, a sama obudowa przekracza tylko trochę 40 stopni. @Pustulka: Matryca jest błyszcząca z matową naklejką. Mam wrażenie, że nawet jak pada nie niego trochę światła, to intensywność wyświetlania powoduje, że nie widzę odblasków. Nie wiem, czy dobrze to opisałem ;)
@fedayen: jak wziąłem do ręki w sklepie Y50-70 i Y700 to się załamałem, widać na czym Lenovo robiło przycięcia cenowe... Te lapki mają tak fatalny plastik, że miałem wrażenie, iż w rękach mi się to rozleci... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pustulka:
@Zielony34: Y700-17 sprawia wrażenie solidnego, ale nie porównywałem fizycznie innych modeli (tak, wiem, że w związku z tym nie powinienem się wypowiadać), a dodatkowo nie chciałem wydawać przynajmniej paruset złotych więcej na inną markę, żeby mieć takie podzespoły. Właśnie dokupuję ssd pod m.2 i będę miał w nim wszystko, czego potrzebowałem :)
@fedayen: no ja ze względu własnie na cenę, postawiłem na Lenovo. Mam porównanie z MSI i wierz mi, niebo a ziemia. Niestety, do używanego MSI musiałbym z 500 dopłacić, żeby mieć te same podzespoły co w Y50-70, a za tę różnice, to ja wolę sobie SSD kupić i drugą kość 8GB ram. Jakoś przeboleje, bo lapek i tak będzie przez 90% czasu stał na stole. Ja nie jestem z tych, co
@fedayen: kusił mnie MSI GE62 Apache Pro, ale cena zaporowa ;/ Tam jest GTX 965, który w porównaniu do 960, jest zupełnie inną konstrukcją. GTX 965 ma 2x więcej procesorów CUDA i ogólną wydajność między 5-15FPSów lepszą od GTXa 960;/ Pocieszam się tym, że najwyżej rozdzielczość się opuści z 1080 na 1600x900 -.-
@Zielony34: Miałem określony budżet, dodatkowo przypadkiem trafiła się mała zniżka, jeszcze ten ssd i na razie wystarczy. Z moim stylem użytkowania spodziewam się, że trochę mi posłuży :)
@fedayen: no ja rozglądam się za używkami na gwarancji, ceny są bardziej, niż atrakcyjne w porównaniu do innych producentów. Lenovo z i7-4720 i GTXem 960 za około 2500zł to na prawdę niewygórowana cena.