Wpis z mikrobloga

@mkong: O dziwo nie zależy mi by schudnąć (182 cm wzrostu, 82 kg wagi) Chcę zostać przy wadze, ale przybrać na masie mięśniowej. Ktoś tu mi kiedyś polecił abym na myfatsecret ułożył dietę aby została w miejscu.
Słyszałem, że do tego dobre jest 3x w tyg interwały i 3x w tyg siłka.
@Xarazix: No możesz tylko jezeli chcesz utrzymać obecną wagę albo przybrać to musisz mieć odpowiednią dietę ( wyliczone kalorie + makroskładniki). Dodatkowo pamiętaj, że treningi 5 razy w tygodniu to nie jest takie hop siup wiec musisz sobie zapewnić odpowiednią ilość snu.
@mkong: Masz jakąś kolejną stronkę, która by mi pomogła w wyliczeniu kalorii i makroskładników ?
Znajomy polecił mi aminokwasy BCAA marki OLIMP i do jeszcze wspominał bym kupił jakieś białko. Co o tym myślisz?
@Xarazix: Zalezy co chcesz dalej robić. Wg mnie split nie jest dobrym rozwiązaniem jezeli nie jestes kulturysta z dlugim stażem. Strongliftsa mozna spokojnie robic dluzej. Watpie zebys przez 3 miesiace doszedl do takich wynikow silowych ze przestanie on byc efektywny. Na razie nie martwilbym sie zmiana planu, spróbuj SL jak przestaniesz widziec wyniki to bedzies. kombinowal ;)
@Xarazix: Nie wiem, co rozumiesz pod pojeciem "interwaly", ale jesli prawdziwe interwaly, to bedziesz sie cieszyl, jesli uda Ci sie je wykonac trzy razy w roku. A co do treningu to zainteresuj sie Full Body Workout.
@mkong: Jeszcze pytanie. W FBW które też jest polecane dla początkujących są ćwiczenia na brzuch i ręce. O brzuchu czytałem na Twojej stronce są efekty, ale co z rękoma? Nie ma potrzeby robienia ich ?
@Asarhaddon: Ćwiczenia bokserskie na mniejszą skalę. 2 minuty ćwiczeń + 1 minuta przerwy.
Ćwiczenia : Wypychanie drążka przed siebie ze zmianą nóg
Wyrzut 5 kg obciążenia przed głowę, a następnie okrążenie dookoła głowy i ponowny wyrzut (zmiana kierunku co 10 powtórzeń)
Walka z cieniem
Bieg bokserki
Worek treningowy

Na koniec 3x 20 sekundowe uderzenia w worek (jak najszybsze)
@Xarazix: Jest tam gdzieś chyba napisane, że możesz dodać 2/3 dipów na poręczach i podciągania podchwytem po tych właściwych 3 ćwiczeniach. Ja tak robiłem i było spoko.
@Xarazix: W interwalach liczy sie nie tyle cwiczenie, co sposob jego wykonania, np. przez 30 sekund biegniesz na 100% swoich mozliwosci a przez 30 kolejnych truchtasz i tak kilka sekund. Poza ostatnim, ciezko mi wyobrazic sobie te cwiczenia z Twojej listy w charakterze cwiczen na interwaly ze wzgledu na ich charakter - np wypychanie czy wyrzut zawieraja w sobie faze negatywna, ktora jest zdecydowanie mniej intensywna. Aczkolwiek sama idea interwalow jako
@Xarazix: sorry zgubilem wyraz :P chodzilo mi o 2 albo 3 serie dipow i podciagania. Ja robilem po 8 powtorzen w serii podciagania i po 10 w serii dipow.
@Asarhaddon: To pochodzi z miejscowego klubu bokserkiego, gdzieś czytałem o połączeniu ćwiczeń tlenowych z siłowymi, dawało to dobre wyniki.
W żadnym z tych ćwiczeń nie czuję momentu w którym mam czas na odpoczynek, wszystko wymaga ciągłej siły. Pamiętaj że wyrzut drążka masz stojąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)