Wpis z mikrobloga

miraski z #motoryzacja, rozwaliłem bok opony, kleić tego nie mam zamiaru, kupuję używkę, bo w zasadzie to ich ostatni sezon będzie, więc nowej po prostu kupować nie ma sensu, będą za rok, wszystkie 4. Teraz pytanie, bo mam opony z indeksem W do 270km/h, czy będzie dużym grzechem wsadzenie tam gumy z indeksem V do 240km/h? Zaznaczę, że mimo możliwości, nawet nie zbliżę się do tej granicy, bo po bardzo przywiązałem się do swojego prawa jazdy :P.
  • 4
@bobbb: Teoretycznie będą, model, profil, nośność, wysokość bieżnika, wszystko cacy, poza indeksem prędkości ;), chodzi mi głównie o to, czy nie ma między nimi jakichś różnić konstrukcyjnych, które mogły by wywoływać jakieś dziwne anomalie :P
@Glenroy Ciężko powiedzieć, zawsze miałem opony jednego rodzaju na jednej osi ale jak mają inny indeks prędkości to pewnie w jakiś sposób różnią się drutami w środku oraz pewnie masą.
@bobbb: Dobra, co będzie, zamawiam. Zawsze jakieś doświadczenie na przyszłość będzie, do zimy się jakoś ewentualnie przemęczę :). Mam nadzieję, że Quattro wybaczy mi ewentualne niedogodności z tym faktem związane, bo wiem, że nie przepada za różnicami np. w zużyciu opon, dlatego co roku robi się przekładkę przód-tył, bo tył ginie w oczach :).