Wpis z mikrobloga

Mirasy poległem. Rzuciłem pracę w #rozowykorposwiat. Nie wytrzymałem psychicznej presji, jak i ogólnie pojętego #!$%@?. Właśnie odbezpieczyłem browarka w środku tygodnia i mam takie piękne uczucie, że kiedy rano wstanę, to będzie normalny poranek. Najnormalniejszy. Decyzję podjąłem pod wpływem chwili. Pewnego ranka, przed pracą, zemdliło mnie na samą myśl, że mam się pojawić w pracy za godzinę. Przyjechałem tam jednak, sprzątnąłem swoje biurko, lekko wzruszyłem się nad klawiaturą quertz, która stała już zakurzona w kącie, no i spakowawszy się, pomogłem jeszcze mistrzyni informatyki jak zmapować dysk sieciowy. Szanuję, że do tej pory sobie bez niego radziła. Na sam koniec poprosiłem o wypowiedzenie umowy. Całe szczęście to była zleceniówka. Myślę, że nadal będę kontynuował tag, bo historii jest tyle, że chyba je spiszę w notesie. No i nie wiadomo, czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pijcie ze mno kompot Mirki
#bezrobocie
Krachu - Mirasy poległem. Rzuciłem pracę w #rozowykorposwiat. Nie wytrzymałem psychic...

źródło: comment_tg39LoXEHoQdzlY70q09bQF8BsXnLxi3.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@DiKey: gościu, ja na studiach w międzynarodowym korpo robiłem na zleceniu na takich warunkach(czy obowiązkach, zwał jak zwał) jak na umowie o pracę a Ty piszesz >50 osób, jak oni zatrudniają ponad 10000 xD
  • Odpowiedz
@Krachu: i dobrze. Nie samą pracą człowiek żyje, ale fajnie jest, jak te 8-9 godzin spędza sie na tym, co sie lubi i w towarzystwie ludzi, których sie lubi.

Powodzenia w szukaniu!
  • Odpowiedz
@DiKey Jest masa bardzo duzych korpo, które świetnie płacą specjalistom i managerom (managerów zatrudniają na kontraktach B2B) Natomiast na gównostanowiskach oferują umowy smieciowe.
  • Odpowiedz
@DiKey: tak się składa że to jest dosyć pospolite. dzisiaj korpo biorą stażystów, junior na umowy zlecenie. odwalaja za nich czarna robotę i jest to swojego rodzaju okres próbny. bardzo wygodna sprawa - mniej płacą, mniej pieprzenia się z formalnosciami.
Sam jestem na takiej właśnie, ale po 3 miesiącach zaproponowali mi umowę o pracę na czas nieokreślony :)
  • Odpowiedz
@DiKey: Sam osobiście pracowałem na zlecenie w 1 dużym korpo. Fajna sprawa bo mogłem z dnia na dzień ich olać i zmienić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz