Wpis z mikrobloga

Skonczylem mojego drona z #gearbest!


Wszystko polutowałem, poskręcałem i podlaczylem lipola. Moim oczom nie ukazał sie "magic smoke" wiec uważam to za sukces. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poszedlem sie przelecieć szybko na dwór żeby mieć 100% pewność że wszystko działa jak należy


Quad reagował na wszystkie polecenia a transmisja obrazu działała bez zarzutu. Także cieszylem sie z sukcesu mojego nowego dziecka (ʘʘ)

Kilka drobnych szczegołow jest do poprawki, ale jest to tak zwana "kosmetyka" ktora nie wpływa na działanie


Podczas całego procesu budowy, nie mialem żadnego problemu, który zatrzymałby mnie na dłuzej ale:


Nastpnym krokiem jest zabawa w ustawienia PIDów itp. w CleanFlighcie.
Podczas tej operacji opieram sie na dwóch filmikach, tym od flitetest i tym od chłopakow z Rotor Riot
Według mnie te dwa filmiki są bardzo pomocne podczas tej operacji, i sam czerpałem z nich swoją wiedze. Ustawiam na poczatek tak jak mowi Josh z Flitetest a potem koryguje wartości pod siebie.

Po zakończeniu tego kroku mój (wasz) quadcopter jest gotowy do lotów :)


W nastepnym wpisie podam jeszcze raz dokładna liste czesci jakich uzylem, kosztorys i oczywiscie moja opinie na temat uzytych podzespołów.

Jeśli są jakies pytania to śmiało piszcie, z checia odpowiem, doradze i pomoge :)

Jeśli chcecie być na bieżąco z moimi nowymi projektami dronów i innych zabawek RC zapraszam do obserwowania -> #santabuduje

#budujedrona #chwalsie #drony #rc #modelarstwo #dron
x-SANTA-x - Skonczylem mojego drona z #gearbest!
SPOILER

Wszystko polutowałem, poskr...

źródło: comment_iamsSSAqCxMQldbs219nyiT9NX8mE8DG.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Kilka drobnych szczegołow jest do poprawki, ale jest to tak zwana "kosmetyka" ktora nie wpływa na działanie

mam tu na myśli porzadek w kablach i tym podobne :)


@x-SANTA-x: oj wpływa wpływa. Kable od kamerki i reglów to protip ;)
  • Odpowiedz
@x-SANTA-x: z moim to jest trochę więcej zabawy bo go "od podstaw" składałem. Tj. wszystkie części sam wyliczałem, dobierałem i sterownik programowałem. Niestety miota nim jak szoton i musiałbym przy nim podłubać co to by jakiegoś dziecka czy psa nie skosił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz