Wpis z mikrobloga

@Trollzor: Mam HJC-IS17. Kupiłem za 750 zł, chyba że z malowaniem to 900. Więc jeżeli masz taką kwotę, to możesz szukać kasku z wyższej średniej półki.
Co do HJC, (bo wcześniej miałem HJC CS12 - taki zwykły..) to dobrze się trzyma na głowie, gąbki dobrze dociskają policzki - dobry dla osób o "szczupłej twarzy"
Szeroki wizjer, pinlock znakomity.
Blenda może się trochę zacinać.
Sądzę że jest trochę głośny, ale nie miałem
Pobierz
źródło: comment_kDHU47js15vrQg6hAPUEdJOqFIV7DKjt.jpg
@Trollzor: Tak, na pewno integralne będą najcichsze.
Jednak blenda jest wg. mnie słabo przyciemniona.
Wg. mnie śmiało możesz szukać kasków lepszych niż IS-17, bo budżet 1000-1200 na to pozwala, a IS jest za ~ 800.
@Trollzor: HJC IS-17 kupił ostatnio mój znajomy - trzymałem to to w rękach i jakością mnie nie zachwycił. Do tego po tygodniu wyszła wadę fabryczną, przez co kask poszedł na gwarancję (ktoś tandetnie wnitował taki kawałek plastiku w okolicach ucha, który się odkleił i zaczął mocno uwierać). Ja z kolei śmigam w Nolanie N104 i z całego serca go polecam. Za moją namową kilku znajomych też go sobie kupiło (ja wiem
@Trollzor: to popatrz na HJC RPHA-ST - bardzo dobrze w testach wychodził, tyle że ma inną budowę niż is-16/is-17 i np, o ile te modele mi świetnie leżą na głowie, tak RPHA nie pasował. Ja w końcu poszłam w Shoei GT-Air, ale to kwestia budżetu i spasowania.
@Trollzor: polecam Sharka. miałam dzwona w Sharku S700s - #!$%@?łam twarzą w bok samochodu z dość dużą siłą uprzednio lecąc nad motocyklem (w wyniku tego dzwona moto pokrzywiona rama, samochód wygięty słupek). po przemyśleniu sprawy jak zachował się kask w tym wypadku znowu kupiłam Sharka, jeżdżę teraz w Shark Skwal. poletzam. w testach sharp też dobrze wypada. obydwa mają blendę, pinlocka, spełniają Twoje wymagania. co do głośności/cichości nigdy mi hałas nie