Wpis z mikrobloga

Dotychczas nie miałem odwagi o to zapytać, ale teraz po pijaku się ośmielę:

1. Co to do #!$%@? jest #pdk? Wykminiłem tylko tyle, że to coś na wzór pasty, jakieś parafrazowane teksty, wyjęte z jakiegoś kontekstu i osadzone w innym. Nawiązania do czegoś. Ale czemu pdk? Co to za skrót?
2. "KICIOCH PYTA". Jaki #!$%@? Kicioch? Kto to jest kicioch? Przychodzi taki mireczek i #kiciochpyta
Czyżby każdy Mirek był Kiciochem? Jakie warunki muszę spełnić, by zostać Kiciochem? Bo do tej pory zawsze tagowałem po prostu #pytanie

Pomóżcie mi to wyjaśnić mirki, bo nie zasnę
  • 26
@mojemacki: @Drejk: @O_Father_O_Satan_O_Sun: @ziemniac: @pawmie: @oldskul:
Dzięki wielkie Mirki za szybką odpowiedź.
Widzicie, to jest tak, że jak coś się przeoczy, to potem ciężko dojść skądś się coś wzięło.
Mogłem spytać już te 3 lata temu, ale się wstydziłem.

Widzę, że PDK to jakiś ogólnie przyjęty skrót, bo jest też w słowniku slangu.
A byłem przekonany, że to tylko wykopowa nomenklatura.
@Siemomyslaw: też miałem kiedyś problem z #kiciochpyta i okazało się, że @kicioch kilka lat temu ogólnie była fanatyczką swojego nicku i używała mnóstwa tagów typu #kiciochzazdrosci #kiciochsiecieszy #kiciochsienudzi, ale chyba tylko #kiciochpyta jakoś się przyjął bardziej. Zresztą przejrzyj sobie jej wpisy sprzed 4 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/kicioch/strona/140/
@Siemomyslaw: Ale cię wkręcają mireczki. Ale tak to już jest na mikro.
Jeśli chodzi o PeDeKa - bo tak wygląda poprawny zapis - to znaczy to Podaj Dalej Kumplu/Cumplu - czyli dany wpis jest umieszczany i kolejny użytkownik woła tych, których ma w swoich kręgach.
Z Kiciochem i Pytą jest bardziej złożona sprawa, bo to kalka z 4chana, która pierwotnie pozwalała na oddzielanie wtajemniczonych od niewtajemniczonych, tu przyznaję, że trzeba sprawdzić.