Wpis z mikrobloga

@darwinista: kupowanie samochodów u handlarzy to zazwyczaj słaby pomysł, bo te hieny zrobią wszystko żeby zarobić nawet dyszkę. Co do oferty, omijaj szerokim łukiem automatyczne skrzynie bezstopniowe, są znacznie bardziej awaryjne niż klasyczne, poza tym są strasznie głośne przez co komfort jazdy znacząco spada
  • Odpowiedz
@koldi1: na 10 ofert zaledwie 1-2 są od osoby całkowicie prywatnej. Z doświadczenia wiem jednak, że osoba prywatna nie jest gwarancją szczerości i udanej transakcji. Jasne, mógłbym się uprzeć ale szukałbym auta tak długo aż skumulowane środki nie uleciałyby hen daleko, niesione wiatrem inflacji... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@darwinista Przebieg do uwierzenia, ale nie ma się co napalać po samych zdjęciach. Przy oględzinach zmierz odległość między kołem a nadkolem mniej więcej na wysokości progu z obydwu stron. Jeśli jest znaczna różnica to był bity i jest przekoszony. Warto też zmierzyć odległości między środkiem przedniego i tylnego koła po obu stronach. Posłuchaj czy silnik równo pracuje, czy nie kopci zbytnio po nagrzaniu. Jeśli świecą się jakieś kontrolki awaryjne na desce(szczególnie
  • Odpowiedz
@darwinista: Zdjęcia taktyczne, ciężko coś dojrzeć. Ale wymyty silniczek ślicznie. Podejrzane.

Generalnie bez miernika lakieru bym nie podchodził. I tym miernikiem też uczciwie poklepał kawałeczek po kawałeczku.

No i handel bym sobie odpuścił zupełnie. Tu bym był 5x bardziej podejrzliwy.
  • Odpowiedz
@darwinista: osoba prywatna zazwyczaj powie Ci co jest nie tak z samochodem, czy był malowany, czy to czy tamto, nie zdziwię się jeśli auto miało cofany licznik i dodatkowo zapomnieli napisać skąd owe auto sprowadzili. Mówię ogólnie o skrzyniach CVT, poczytaj sobie w internetach o bezstopniówkach i podejmij decyzję. Wymiana skrzyni w tym samochodzie to koszt nawet do 5-6k i nie mówię tutaj o ASO.

@m4g33k: i byłbym
  • Odpowiedz
@karpas: odblokowane. Właśnie e46 też oglądam ale naprawdę ciężko coś znaleźć w okolicy Łodzi. No i cenowo wypada podobnie, klasa premium się ceni. Mogę mieć 12 letnie auto za 30 000 które będzie wyglądać i dostarczać wysokiej jakości jazdy jeszcze długi czas albo wybrać 5 letnią "toyote yaris" i użerać się z autem które mi się nie podoba, jest pospolite i sztuczne. Co z tego że tanie w eksploatacji skoro
  • Odpowiedz