Wpis z mikrobloga

Mam tablet Kiano Slimtab 8 z Windowsem 8 i mam problem ze zbyt małą pamięcią RAM - jest w nim jej tylko 1GB.

1. W tablecie cały czas instalują się aktualizacje Windowsa z racji tego, że od jego premiery nie była robiona ani jedna(dopiero został kupiony tydzień temu a premierę miał już dawno) - jest możliwe, że przez to wyskakuje mi czasami komunikat o małej ilości pamięci?

2. Jaką przeglądarkę zainstalować by była najmniej zasobożerna? Wszędzie odradzają Chrome bo na tablet z 1GB RAM po prostu się nie nadaje.

3. Macie jakieś wskazówki jak zaoszczędzić najwięcej pamięci? Usunąłem już zbędne aplikacje, procesy, które uruchamiają się ze startem systemu, dzisiaj uda mi się zaktualizować system do końca. Miejsca na dysku mam dość - skorzystałem z porad z sieci. Bardziej chodzi o problem z RAM.

4. Nie wchodzi narazie w grę niestety aktualizacja do Windows 10 bo podobno są duże problemy ze sterownikiem dotyku + nie mam pendrive ani karty by wykonać taką aktualizację. Mimo wszystko - myślicie, że tablet lepiej by działał na Windows 10 niż 8?

Zmiana tabletu raczej nie wchodzi w grę - wiem, że to słaby sprzęt jak ma 1GB RAM no ale muszę poradzić sobie z tym co mam.

#tablet #tablety #telefony #komputery #pytaniedoeksperta #windows #pytanie #kiciochpyta #windows8 #windows10
  • 5
@Vojak: skoro to 8 to pewnie pobiera się update do 8.1? Co do przeglądarki to pozostaje IE w wersji kafelkowej, lepszy byłby edge z win10. Ogólnie najlepiej pomyśleć nad update do 10 masz jeszcze 2 miesiące do namysłu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do sterowników dotyku to z tego co znalazłem, są tam jakieś normalne sterowniki i pod 10 działają te o nazwie:

KMDF HID Minidriver for
@Vojak: U mnie gdy wreszcie udało się postawić na nim 10 (instalacja z karty) zwariował dotyk i sensor położenia. Pomogło doinstalowanie sterowników z paczki ze strony Kiano z fb (link który od nich dostałem obecnie wygasł) oraz sterownika dotyku z paczki o której pisał kolega wyżej.