Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi co robię źle. Stworzyłem w #jmeter test plan, który wygląda tak:

Test plan
|-Thread Group
| |-CSV Data Set Config
| |-Simple controler (Create users)
| | |-HttpCookie Manager
| | |-Http Request(login as admin)
| | |-Http Request(create user)
| | |-Http Request(logout)
| |
| |-Simple controler (Delete users)
| | |-HttpCookie Manager
| | |-Http Request(login as admin)
| | |-Http Request(delete user)
| | |-Http Request(logout)
|
|-View Results Tree

I z tego co widzę w logach to test wygląda tak:

login as admin

login as admin

create user

delete user

logout

logout

login as admin

login as admin

create user

delete user

logout

logout


Co powinienem zrobić aby najpierw stworzyli się użytkownicy a dopiero wtedy przeszło do ich usuwania? Mam też drugi problem, mianowicie wiem, że można użyć Once Only Controller i wsadzić do niegologin as admin oraz logout i wtedy login i logout wykonają się tylko raz na całe działanie wątku jednak będzie to przy pierwszym "obiegu" czy można jakoś ustawić aby login wykonał się przy pierwszym "obiegu" a logout przy ostatnim.

#programowanie #testowanie #testowanieoprogramowania
  • 15
czy można jakoś ustawić aby login wykonał się przy pierwszym "obiegu" a logout przy ostatnim


@lollo: użyj 'set up thread group' i 'tear down set group' w test planie.

Co powinienem zrobić aby najpierw stworzyli się użytkownicy a dopiero wtedy przeszło do ich usuwania?


@lollo: pokaż screena z jmetera, bedzie łatwiej
@kotoj: Przy po 1 ciężko powiedzieć, że jest zła kolejność bo wtedy wszystko się raz wykona. Czyli stworzy użytkownika a następnie go usunie. Problem jest, że gdy pętla jest większa od 1 to tworzy użytkownika, usuwa go, tworzy drugiego użytkownika i go usuwa. Zamiast stworzyć użytkownika, stworzyć drugiego i dopiero wtedy przejść do usuwania.
i jeszcze - żeby było łatwiej debugować zmień nazwy requestów login i logout żeby było wiadomo z którego kontrolera pochodzą (np dodaj 'create' i 'delete')
to zmień z 'simple controler' na 'loop controler' i tam ustaw ile razy ma się wykonać. Ale sądząc po czerwonych requestach masz jeszcze jakieś inne błędy... Tylko zanim to zmienisz spróbuj wyciągnąć logowanie do setupa a wylogowanie do teardowna