Wpis z mikrobloga

Hej Mirki :) spalił mi się zasilacz do laptopa sony vaio. Jest to zasilacz VGP-AC19V37 19,5V 3,9A. Na internetach znalazłam zamiennik do tego zasilacza, ale o większej mocy, bo 90W i prądzie (podejrzewam, że wyjściowym) 4,7A. Czy to, że ten prąd jest większy nie spowoduje mi spalenia podzespołów laptopa?Czy ma to jakiś wpływ na pracę sprzętu?
Laptop jest stary, ale nie chcialabym go jeszcze wynieniać, bo go lubię .. Poradźcie cosik .. (,)
#laptopy #serwispc #komputery #elektronika
  • 16
  • Odpowiedz
@Jemigrant: spokojnie możesz używać tego zasilacza. Najważniejsze to żeby napięcie było identyczne oraz żeby prąd (A) był taki sam lub większy. Mniejsza wartość prądu może powodować dosiorbywanie prądu z baterii albo nieładowanie laptopa.

@Jemigrant: jak nie wiesz to nie pisz nic bo robisz z siebie głupka i wprowadzasz ludzi w błąd.
  • Odpowiedz
@dziki_bak: bierz ten on Sony. Na bank ma lepsze bebechy i nie będzie pierdzieć i piszczeć a potem się palić.

Tak btw, to skąd wiesz że doczesny się spalił?
acha, i staraj się go trzymać w takiej pozycji jak powinien leżeć żeby zapewnić mu odpowiednie odprowadzanie ciepła. I żeby nie leżał na kocu bo się przegrzeje i zjara.
  • Odpowiedz
@Tymian: nie wiem czy się spalił, tylko takie wysnułam założenie, bo przestał ładować laptopa :( zasilacz leży płasko na panelach.
Dziękuję Ci bardzo za pomoc, wezmę ten zasilacz co polecasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz