Wpis z mikrobloga

Zainstalowame sobie wcozraj #morrowind poeaz pierwszy w zyciu i powiem wam tak
Jak w to sie #!$%@? gra xD bo nie gralem przedtem w stare rpgi (no chyba ze w #kotor) i teraz nie moge sie przyzwyczaic
Liczylem ze mi doradzicie jakos zeby moja pierwsza rozgrywka byla prostsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gry
  • 15
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: juz zainstalowalem pelno modow polepszajacyh grafike i tekstury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mega_Smieszek @Asterling: ja sobie zrobilem maga (bretona) i sobie pochodzilem az znalazlem tego czarodzieja co spadl z nieba, zebralem jego loot i pojechalem do balmory - pochodze sobie wszedzie to mzoe ogarne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Magowie z tego co pamiętam są słabiutcy w Morrowindzie


@Mega_Smieszek: Nieprawda, mag to postać, która może być najpotężniejsza ze wszystkich pozostałych.

@przepyszna_frytka: Magowie są fajni, bo gra się nimi w Morku najciekawiej (w przeciwieństwie do późniejszych TES-ów). Musisz po pierwsze nauczyć się dysponować maną (jeśli nie wziąłeś atronacha, to będzie ciężko), zapisz się do Gildii Magów i od razu pozbieraj wszystkie miksturki ze skrzyń w czterech siedzibach (możesz się do
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: nie wzialem atronacha :////
jak bedziesz mial to wyslij plz linka
A nawet jesli magowie "sal slabiutcy" to mam #!$%@? bo w kazdym tesie lubie sobie zrobic gandalfa xD
Chociaz to nie do konca mag bo lubie krasc i sie skradac wiec taki zlodziejo mag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przepyszna_frytka:
Chyba ktoś usunął wpis, pod którym to pisałem, bo nie mogę znaleźć. No trudno, machnę nowy na szybko.

Zanim zaczniesz czytać dalej upewnij się, że masz zainstalowanego code patcha, to pierwsza rzecz, jaką się w Morku robi.

Jeśli wybrałeś gotową klasę maga, będzie trochę ciężej (w Morku zawsze robi się własną, gotowe są do bani), ale na starcie należy uwzględnić, że jest to gra, w której ostatecznie każda postać może
  • Odpowiedz
@krl_krl: To nie awersja, niech każdy gra jak chce, sam sporo czasu w zbroi Hircyna spędziłem. Po prostu lubię RP-ować takiego czystego maga, co ma na sobie tylko jakąś szmatę i trochę zaklętej biżuterii, a resztę wyczaruje jak trzeba, dzięki czemu np. efekt piórka, zwiększanej siły/szybkości itd. są ograniczane do minimum. Bo nie ukrywajmy, na początku gry magiem czasem trzeba przed czymś #!$%@?ć ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: a co sadzisz o mieszaniu klas? Lepiej miec 100% maga czy mozna sb mieszac zdolnosci?
I czy jak bede mial maga to bede mogl przejsc inne gildie? np w Oblivionie bez odpowiedniej postaci nie dalo sie zrobic wszystkich glidi na raz (nie to co w Skyrimie xd)
  • Odpowiedz
@przepyszna_frytka: Teoretycznie najpotężniejsza klasa to mag bitewny, bo jest gotowy na wszystko. Praktycznie to zależy co chcesz odgrywać, bo to nie multi, więc nie musisz koksić postaci na maksa. Ale takie mieszanie jak mag złodziej to żaden problem, choć np. lockpicking staje się zbędny, bo po prostu będziesz otwierać zamki czarem. Niewidzialność/kameleon dla takiej postaci też dobra rzecz.

I czy jak bede mial maga to bede mogl przejsc inne gildie?

Aby
  • Odpowiedz
@przepyszna_frytka: Muszę się poprawić, jedną rzecz źle zapamiętałem. Czar może zostać odbity tylko raz, tzn. jeśli przeciwnik ma 100% odbicia i ty też, a rzucisz na niego czar, to nie możesz się przed nim obronić. Działa to też w drugą stronę, więc czasem ktoś mimo 100% odbicia może sam siebie zabić atakując cię.
  • Odpowiedz