Wpis z mikrobloga

@piksel169: Nie chcę być niemiły, czy coś, ale dziwi mnie nieco to lobby mieszkańców Łodzi, promujących to miasto. Bywam tu i ówdzie regularnie i owszem Łódź się zmienia. Szkoda tylko, że startuje z innej pozycji. Dla mnie jako osoby z zewnątrz Łódź to nadal srogie zadupie wśród miast. Jedno z niewielu w których nie czuję się bezpiecznie. Trochę jak Katowice - odpicować fasadę, dostać w mordę w uliczce, a uciekając wdepnąć
@vvivo: W sumie to dobrze, że jakieś tam lobby łódzkie istnieje bo jeszcze kilka lat temu promocja miasta praktycznie nie istniała. A co do poczucia bezpieczeństwa itp. to łatwiej jest odpicować infrastrukturę niż zlikwidować patologię, która w spadku po przemysłowej-robotniczej Łodzi jest jednak dość pokaźna. Trochę ten problem jest bardziej pudrowany niż realnie rozwiązywany, ale jednak w tym kierunku też coś ruszyło w ostatnich latach.
@piksel169: Ćwiczą, bo chcą się z Łodzi wydostać jak najszybciej. Jedzą w ogródkach, bo nic im nie zostało. Całują się z aktu desperacji, bo tylko w tych momentach zapominają, że są w Łodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vvivo: Nie wiem czy jesteś trolem czy po prostu nic nie wiesz o mieście ale opisujesz same bzdury! Nie ma co zwiedzać? Wiesz że mamy więcej zabytków niż gloryfikowany Kraków? Do tego "w mordę dostać" jest tu bardzo ciężko bo to najbezpieczniejsze duże miasto w Polsce.
Miasto nie przegapiło zmian tylko nie miało swojego rzecznika, cały kraj budował warszwkę, śląsk palił opony pod sejmem a biedne szwaczki gdy likwidowano zakład szły
Bez obrazy ale sie nie zgadzam


@Sepzpietryny: ja tez nie. Po prostu smieszy mnie, ze cokolwiek sie dzieje w Krakowie od razu pojawia sie slowo Stolica. Stolica kultury, stolica IT, stolica tego czy tamtego. Kompleksy silne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sepzpietryny: kilka milionów ale mieszkańców bo to centrum handlowo/rozrywkowe. Zresztą to w ogóle jest śmieszne że centrum handlowe jest największą atrakcją w Łodzi, to świadczy tylko o tym że tutaj na prawdę nie ma nic ciekawego do zwiedzania.