Wpis z mikrobloga

@soma115: trochę od czapy. większość chciałaby obniżenia podatków i jednocześnie bezpłatnej służby zdrowia.
Musiałbyś tak skonstruować pytanie, by konsekwencje były czytelne.. wtedy by mogły być ciekawe wybory
  • Odpowiedz
@soma115: wiesz.. każdy by chciał darmową służbę zdrowia i niskie podatki ;-)
Musiałbyś mieć 4 odpowiedzi
- chcę obniżkę podatków i darmową (ale beznadziejną) służbę zdrowia
- chcę obniżkę podatków i sam się ubezpieczę i będę korzystał z komercyjnej opieki zdrowotnej
- chcę utrzymania stawek podatkowych i darmową (ale powiedzmy średnią) służbę zdrowia (czyli bez zmian)
- chcę utrzymania stawek podatkowych i sam się ubezpieczę i będę korzystał z komercyjnej opieki
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: To jest jeszcze bardzie skomplikowane bo modeli jest wiele a ich efekty są dyskusyjne. Pytanie ma być proste i hasłowe. Jeśli da się przy okazji oddać meritum to je zmienię.

p.s.
To mit, że ludzie chcą likwidacji podatków. Chcą ich obniżenia, chcą żeby były celowe, sensowne, proste, optymalnie wykorzystywane ale nigdy nie słyszałem o likwidacji. No może od libertarian ale to wraz z likwidacją państwa więc ok.
  • Odpowiedz
@soma115: no tak.. zapomniałem o podwyżce podatków ;-)
Chodzi mi o to, że zapytanie "czy chcesz pracować do 60/65 roku" jest bez sensu, bo nie ma żadnej wartości poznawczej. Jak już pytać to właśnie o coś więcej
  • Odpowiedz