Wpis z mikrobloga

Skończyłem wreszcie Fire Emblem Fates: Birthright! Około 40 godzin, chociaż zapis pokazywał mi 23 godziny. Tak, tyle umierałem xD

Sama gra zaskoczyła mnie bardzo na plus, chociaż nie ukrywam że czuję niesamowity niedosyt. Z jednej strony mamy bezkonkurencyjnie lepszą mechanikę niż którakolwiek gra z serii i wyzwanie nawet na najniższym poziomie trudności, na którym grałem i ciągle umierałem oraz bardzo satysfakcjonujące zakończenie w przeciwieństwie do Awakening (powiem więcej, uroniłem z jedną łzę i masę ciarek gdy usłyszałem motyw ostatniego chaptera, taki byłem zadowolony), a z drugiej strony mamy drewnianą fabułę przez 1/2 gry i połowa głównych postaci ze strony Hoshido nie reprezentowała sobą NIC. Ta, mówię o Hinoce i Sakurze.

Najlepszą postacią gry IMO była o dziwo... Elise z Nohr. Bałem się, że będzie fanserwisową postacią, ale zaskoczyła mnie tak samo jak Lin w Xenoblade X. Corrin i Takumi mieli moment geniuszu, ale wydaje mi się, że dostali za mało ekspozycji w tej grze i że dostaną ich znacznie więcej w ścieżce DLC. No nic, najpierw Conquest (ʘʘ)

Ironicznie najlepszym kawałkiem jaki usłyszałem w tej grze był utwór z Nohr, który pojawił się w jednym z sidequestów. Cudo <3

Jeszcze jedna dziwna rzecz jaką zauważyłem:
To jest bardziej Fire Emblemowa pozycja niż Awakening, ale mniej Nintendowa. Postaci na przełomie gry padają jak muchy. Nawet nie te, których można się było spodziewać
Takich rzeczy w grach Nintendo nie zobaczycie. A dziwne, bo nawet mi się to spodobało :D

H A N A B E S T G R I L L

Ale i tak polecam wszystkim, super gra :)
#nintendo #3ds #fireemblem #fireemblemfates #muzykazgier
j.....b - Skończyłem wreszcie Fire Emblem Fates: Birthright! Około 40 godzin, chociaż...
  • 9
  • Odpowiedz
@micro-: Moje importowane Birthright uśmiecha się z półeczki od kilkunastu dni :)
Classic, oczywiście że Classic, Casual to sam się gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Conquesta też nie planuję grać Casuala mimo że słyszałem legendy o tym jak ciężki jest xD

Hint: L+R+Start wskrzesza postaci na każdym poziomie trudności, walczyłem aż do końca o to, aby nikt mi nie umarł ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@joookub: zobaczę jak będzie mi szło na classicu (pierwsze podejście do serii) może nie zragequituje
btw. jutro o 15 w eshopie będzie już pierwsze darmowe DLC i trzy motywy po 8 złotych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@joookub: Ech... brałbym... niestety taki los jak piosnka Azury.

"You are sold out everywhere,
Destined to be sought like nothing before beyond compare...
Yet scalpels' prices ever change
ebay is filled with offers, but the price is quite high
  • Odpowiedz