Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #vapenation #pytanie
Mam pytanie, kupuje sobie niedługo aromamizera supreme rdta, jeszcze nigdy nie kręciłem własnych grzałek i chcę zacząć sobie ogarniać już stuff na to, więc pytania takie:
1. Czym się różnią od siebie druty Niklowe/Tytanowe/Ze stali nierdzewnej? Jakie mają właściwości - co mogą dać, czym się różnią w kręceniu?
2. Czy rodzaj waty ma znaczenie? Jeśli tak to jaką polecacie watę i dlaczego?
  • 20
@postrachNocnegoSzczura: fiber freaks celuloza ma lepszy transport nie ma bobra szmaty tylko bobr palone drewno :-) nikiel i tytan trzeba dobrze ogarniać tc i tylko na to kręcić grzałki bo po wyżej pewnej temperatury wydzielają się szkodliwe substancje. SS jest uniwersalne i bezpieczne można kręcić na power i na tc
@postrachNocnegoSzczura: kontrola temperatury z reguły w mocach działa na tytanie, stali i niklu jest jeszcze platyna ale u nas nie popularna. A masz moda z kontrolą temperatury? najlepszym wyjściem będzie stal bo możesz i tak i tak używać
@Oszczer: i tak zrobię, dziękuje. Te druty w linku wyżej są dobre? (chyba tak bo jako jedyne na E-dymie, tylko mają różnią się współczynnikiem ga, który też nie jest mi znany). I te waty też czymś się różnią, jeśli jest tam wiele takich samych?
@Oszczer: dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, poszukam sobie jeszcze jak zwoje w stalowych wpływają na rezystancje i czy obowiązuje rezystancja równoległa przy takich grzałkach na tej bazie i będę super zrobiony, dziękuję motzno
@postrachNocnegoSzczura: kupiłem w leroy zestaw śrubokrętów precyzyjnych one mają różne średnice 2,4-3,0 itp na tym kręcę grzałki ok 5zl szczypce do cięcia drutu ok 9 zł też leroy zwykła peseta ok 3 zł ostatnio dokupilem ceramiczna za 15 zł i to w sumie wszystko konserwacja to woda ciepła i płyn do mycia naczyń