Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz od bardzo dawna dobrze się bawię oglądając anime - Sword Art Online. Przypomina mi to anime sprzed 14 lat... Ktoś może polecić coś więcej z takich produkcji? Niekoniecznie tematyka ma być taka, ale forma przekazu i klimat.

#anime #swordartonline
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Doppelganger: Jak już zaznaczyłem, z oryginalnego FMA mało co pamiętam, w sumie to lepiej dla mnie ;)

No i po raz kolejny zauważam, że lepiej i szybciej byłoby chyba przeczytać mangę, niż oglądać anime.
  • Odpowiedz
@koniczynek: Coz, byc moze byloby szybciej. Czasem mnie kusi aby na wlasne oczy zobaczyc roznice itp. Widziales juz moze drugi opening z 15 odc?

PS Troche szkoda, ze niewiele pamietasz z FMA. Bylaby to dobra baza do robienia wlasnych porownan obu serii.
  • Odpowiedz
@Doppelganger: Nie, 15 odcinek dzisiaj ;) Albo opening mi znajdź na YouTube i tutaj zalinkuj, to zobaczę. A co do pamiętania FMA, to po co pamiętać coś dalej, skoro później to jest i tak fikcja literacka raczej, jeżeli Cię dobrze zrozumiałem ;)
  • Odpowiedz
@koniczynek: Pewnie gdzies tam siedzi z ang napisami. Nie zlicze ile razy youtube usuwal tresci, ktore dodawalem do ulubionych. Na chwile obecna znalazlem dobrej jakosci wersje karaoke: link. Jezli Ci nie zechce sie zaladowac to zmien jakosc na inna. Mi pomoglo.

Ano, ale pozwala to zobaczyc roznice miedzy pomyslami studia Bones a tymi, ktory wyszly spod piora Arakawy.
  • Odpowiedz
@koniczynek: Oho, to juz calkiem daleko jestes. Niemnej, poro jeszcze kart do odkrycia zostalo.


PS Pamietaj aby zwracac uwage na dlugosc kazdego odcinka. Czesto mozna natrafic na dodatkowa scene po endingu jak np w 28 odcinku.
  • Odpowiedz
@koniczynek: Nie wiem czy widziales :>

A tak serio, jako ze robie ten sam blad od czasu do czasu, nie widzialem zadnego z powyzszej dwojki. Byc moze nadrobie i zdam relacje w ciagu tygodnia o ile przypadnie mi do gustu.
  • Odpowiedz
@Doppelganger: Kończę już, ale końcówka jest tak przewalona i przerysowana, jak End of Evangelion. Jakby ktoś siadł i specjalnie chciał przerysować, wyolbrzymić i dodatkowo odrealnić pewne rzeczy w celu bycia cool.

  • Odpowiedz
@Doppelganger: Obejrzałem całość, podtrzymuję to co powiedziałem poprzednio, jednak sama końcówka, już po konkluzji całej fabuły, czyli właściwie ostatni odcinek, nie jest taka zła. Al trzy ostatnie odcinki - ajajaj...
  • Odpowiedz
@koniczynek: Pewnie, ze to i owo jest przerysowane jak w wielu Anime. Czy na tym seria traci? Wedlug mnie raczej nie, choc moge zrozumiec watpliwosci wzgledem niektorych scen. Niemniej, nadal to sie prezentuje kilka klas wyzej niz np. taki przewidywalny szwarc charakter z SAO. To o czym piszesz okreslam mianem jezdzenia po bandzie. Moim oczom ukazuje sie cos czemu az niedowierzam z wrazenia i jest to uczucie pozytywne. Nie
  • Odpowiedz