Wpis z mikrobloga

#windows10 to totalne gówno, dziewczyna (nazwijmy ją Madzia) ma to w nowym laptopie lenovo. Prawie czysty system, zainstalowane dwie apki na krzyż - firefox, pot player, libre office i ze dwie gry.. i oczywiście wszystko #!$%@? się na potęgę a jest prawie nieużywany..

Najpierw coś się zdupiło z hasłem, Madzia wpisuje poprawne hasło, przechodzi, system się odpala i na powitanie jakiś błąd wyskakuje że coś tam z kontem użytkownika i hasłem nie tak...

Następnie przy nagłej przerwie w dostawie prądu(akurat bateria była wyciągnięta) wyrąbało Madzi wszystko z pulpitu itp...myślę niemożliwe musi gdzieś być no i znalazłem ...na c:/users/madzia/pulpit...tylko że madzia jest zalogowana jako madzia a pulpit jakiś obcy..szperam dalej i się okazało że teraz madzia mimo że jest zalogowana jako madzia to pracuje na koncie usera o nazwie TEMP...i nie da się z tym nic zrobić...

Jako wisienka na torcie dodam że teraz po odpaleniu czegokolwiek w potplayerze wita nas błąd że coś jest nie tak z 'controls' .. program działa ale nie ma panelu dolnego(wiecie, pasek przewijania, guziczki play, stop next itp...) ani nawet górnej ramki...

Powtarzam system praktycznie świeży, zero grzebania i dziwnego softu....w10 to totalne gówno, nie chcę nawet za darmo! Może właśnie dlatego póki co jest za darmo, to jakaś pieprzona beta(jak nie alfa).

ps. pewnie wnet m$ będzie pozywał za takie komentarze (jak sokołów)...

#windows #bojowkalinux
  • 10
@cius: @Haraj: @zarev: panowie cieszę się bardzo że wam wszystko śmiga jednak na Madzi przykładzie widać że to jednak gówno bo w krótkim okresie czasu bez żadnej winy ze strony usera takie kwiatki wychodzą....nawet jeżeli to jakiś odosobniony przypadek to jednak coś z tym system chyba nie tak?
@Nort: ta jasne jakby madzia się chciała bawić w informatyka to by sobie linuxa zainstalowała...nie powinno być tak że coś się psuje samo od siebie w podobno najwspanialszym systemie pod słońcem, samoobsługowym na tyle że kowalski go będzie ogarniał..
@Nort: w windowsie jest tylko jedno skuteczne rozwiązanie na problemy...reinstall...a najlepiej uninstall ;)

przykład z samochodem nietrafiony bo windows istnieje niefizycznie i jestem pewny że można zaprojektować bezawaryjne auto w sferze cyfrowej...