Wpis z mikrobloga

@koziolek666: jedna rada bo twoje teksty az ciezko sie czyta gdy stawiasz w sposob niewlasciwy przecinki. Powinienes zaczac jakos redagowac je alboco...

Najprościej było, by zaimplementować

Metoda toString była, by fajna, gdyby

wyświetlone albo był, by „jeden słuszny” format


Istnieja slowa "byłby/byłaby/byłoby". 2 przyklad jest masakryczny pod wzgledem przecinkowosci. Nie jestem jakims wielkim purysta i wybaczam bledy w pewnych ilosciach ale przecinki sa jednym z najwazniejszych znakow w slowie czytanym. Zmieniaja
dlaczego nie powinno się ich używać?


@wytrzzeszcz: jaki jest sens dostawania sie do zmiennej z obiektu przez FUNKCJE. Zapis jest niewygodny. Dla przykladu:

1 var x = O.getX();
2 var x = O.X;

Pierwsza linijka robi dokladnie to samo co druga linijka ale zapisana jest mniej logicznie. Czemu opakowywac to przez funkcje?
@wytrzzeszcz: kontrola danych? Podane oba przyklady robia dokladnie TO SAMO. Ja pisze w JS wiec nie wiem jak jest w innych jezykach jak JAVA ale skoro JS jest uznawany za jezyk ktory nie ma obiektowosci i jest prymitywny, to w innych jezykach tym latwiej zaimplementowac tego typu kod.
Jeżeli masz dostęp do X to znaczy, że możesz ją przeczytać ale też zmienić. getX jest read-only.


@Viters: no niebardzo bo rownie dobrze mozesz miec read-only. Proba zapisu nic nie zmieni.

Jak pisalem nie ma zadnej roznicy.

Nie wiem czy ty serio, czy trolujesz, czy może jesteś nowy, czy JS jest jakiś chory :/


@Porana123: a co w tym chorego? W JS mozesz miec properties read-only albo write-only. Mozesz tez
@karer: Pytanie co jest bardziej opłacalne, tworzenie nowej zmiennej tylko po to, by zapewnić read-only czy używanie funkcji. Jeżeli chodzi o długość to var x = O.X nadal jest dłuższe niż O.getX().
Jeżeli chodzi o długość to (...) O.X nadal jest dłuższe niż O.getX().


@Viters: Policz sobie znaki. O.X to 3 znaki. Ty podales 8 znakow. Nie wiem jak to policzyles...

Pytanie co jest bardziej opłacalne, tworzenie nowej zmiennej tylko po to, by zapewnić read-only czy używanie funkcji.


@Viters: nie tworzysz zadnej nowej zmiennej.
to już wystarczy by zaorać twoją tezę. dziękuję


@strean: po pierwsze nie zmienna a properties a to jest znaczna roznica bo moze byc to zmienna jak rowniez funkcja. Po drugie to wcale nie musi istniec w obiekcie O. Ty chcesz cos orac? Napisales nieprawde wiec teraz sprostowalem.
@karer: wystawienie zmiennej na zew. znacyz tyle, że można z nią robić cokolwiek, a zazwyczaj nie jest to porządane, bo może to w niespodziewany sposob zmienic zachowanie programu, to są podstawy, chyba, że zmienna jest np. finalna ;)