Wpis z mikrobloga

Dobra takie pytanie, czy ludzie są na prawdę tacy zawzięci, czy jednak oszukują?
W weekend skasowałem portal gościowi z miasta 10 km dalej, akurat przejeżdzałem i to był mój pierwszy kontakt z ingress i testowałem, wczoraj przyjechał w moje okolice i wykasował mój portal, koleś lvl 13.
Pogadałem z kolesiem z #tylkoniebiescy z tego samego miasta to co ten zielony i skasował jego portal i go przejął, po jakiejś godzinie czy dwóch.
Czy ludzie na prawdę są tak zawzięci? Czy oszukują jakimiś programami do zmiany pozycji gpsa?

I drugie pytanie, chciałem sobie zrobić strefę, ale coś nie chce pyknąć z tego dolnego portalu do górnego z lewej nie mogę się połączyć, chociaż obstawiam, że mają za małe poziomy bo lvl1 więc i zasięg, da się teraz wymienić je na większy zasięg?
Czy jest jakaś maksymalna ilość portali które może być podłączona ze sobą na wzajem aby stworzyć pole?
#ingress
ElCidX - Dobra takie pytanie, czy ludzie są na prawdę tacy zawzięci, czy jednak oszuk...

źródło: comment_IDG0QpGHRecKfnmVw2TUAmJC0jUTkkR8.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@ElCidX: U mnie na osiedlu było z pięć nieprzejętych portali. Przejąłem. Na następny dzień jakiś koleś z mojej frakcji włożył we wszystkie najlepsze rezonatory, przejmując w ten sposób portal na własność. Także sobie odpuściłem. Nawet widziałem jak piszą ludzie między sobą na ogólnym, czy jutro nie robią wypadu do miasta 30 km dalej portale przejąć. xD Po prostu nikt w to nie gra, zostali tylko tacy konkretni zapaleńcy.
  • Odpowiedz
@murarz13: dokładnie to 8 linków wychodzących i nieskończenie wiele wchodzących
@Drakalen: jak wrzucisz pierwszy rezonator, to Ty jesteś ownerem, nie musisz mieć rezonatora wtedy, nadal widniejesz jako owner i nadal leci guardian (potwierdzone info).
@ElCidX: co do linkowania to są zasady takie: linki nie mogą się przecinać, pole tworzą trzy połączone portale, nie można linkować z portalu wewnątrz pola (ale można linkować do niego z zewnątrz), w portalu może
  • Odpowiedz
@ElCidX: Zdziwiłbyś się jacy ludzie są zawzięci. Trójmiasto jest regularnie "zamykane" niebieskim polem (czasami nawet kilka warstw) - najczęściej w noc checkpointów. Żeby to zrobić, jeżdżą na trasie Wejherowo - Stara Kiszewa - Nowy Dwór Gdański, żeby usunąć cross-linki.
  • Odpowiedz
@ElCidX: oczywiście, że się da. Niestety. Ludzie czasem na dwa konta (albo i więcej) grają, spoofowanie GPS-u to bardzo częsta zagrywka. Na szczęście dość łatwo takie oszustwa wykryć i zgłosić niedobrego gracza do NiaOps
  • Odpowiedz
@ElCidX: jak wykryć - idziesz na miejsce, gdzie taki gracz grasuje i patrzysz, czy on faktycznie tam jest. W promieniu 40 metrów od portalu bardzo łatwo kogoś dostrzec :P Coś się dzieje, a nie ma ludzi w pobliżu? Oszustwo :P A jak zgłosić nie wiem, nigdy tego nie robiłem.
  • Odpowiedz
@ElCidX: żeby połączyć dwa portale musisz przy jednym stać, a do drugiego mieć klucz. Nie musisz być właścicielem, nie musisz mieć w nich rezonatorów, muszą być tylko pod kontrolą Twojej frakcji. Klucze przy hackowaniu, tak (można mieć tylko jeden w eq, warto wyrzucić klucz lub schować do kapsuły przed hackowaniem).
  • Odpowiedz
Mówisz o hackowaniu swojego portalu czy swojej frakcji?


@ElCidX: nie rozumiem.

Dlaczego warto schować klucz?

Bo jak masz klucz w ekwipunku, to Ci drugi nie wypadnie.
  • Odpowiedz
@ElCidX: zeby zrobic pole potrzebujesz polaczyc 3 portale. Na kazdy link potrzebujesz jednego klucza. Dzieki temu ze masz dwa klucze, mozesz mniej sie nachodzic. Albo jak juz zrobisz pole to mozesz sobie doladowywac portal zdalnie. Kluczy nigdy nie za wiele.
  • Odpowiedz
@ElCidX: żeby np. móc poprowadzić linka z dwoch portali do tego. Przed grubymi akcjami, gdzie robi się cebule, po 10-15 kluczy do jednego portalu na osobę to norma.
  • Odpowiedz