Wpis z mikrobloga

@machmol: Też tak słyszałem, z kolei słyszałem też dobre opinie co do gazowania. Dużo o tym czytałem, i podobno prawidłowo serwisowana instalacja gazowa wcale nie niszczy silnika. Tym bardziej że wpakowali mi STAG 5, ciekawe rozwiązania zastosowali
@Adamovsky: na pewno taniej niż na benzynie :D
@lukaschels: Opłaca się, benzyniak/LPG szybciej się rozgrzewa. Koszty utrzymania też są niższe. Nie ma układów wysokiego ciśnienia, no chyba że to TFSI. Ja kupiłem auto już z instalacją, ale gdybym sam zakładał to zwróciła by się po ok 15'000km (liczę 2'500zł na instalację), tyle to ja zrobiłem w jakieś 5-6 miesięcy od zakupu.
@Pwner: Po ile tankujesz LPG? U mnie wychodzi 14zł/100km (1,39zł/l)
@yeloneck: No miesięcznie do 2,5 tys km, czasami więcej. Instalacja zwróci się wg. moich mało precyzyjnych obliczeń po 7 tys km :)
@bambus94: Około 1,55 - mazowieckie. Są też w okolicznych wsiach po 1,38~, i wcale nie jest to zły gaz, przynajmniej tak mi się wydaje, jak mam okazje to leje tam do pełna.
@Pwner: 30zł/100 oszczędności, instalacja pewnie z 3000zł. Na 1000km masz 300zł do przodu. Do tego regulacje, większe opłaty przy przeglądzie, chyba ubezpieczenie też wyższe. Niby nic, ale jednak wydłuża czas, w którym zacznie się zwracać.