Wpis z mikrobloga

Zdawałem rozszerzoną matematykę w tamtym roku ale na studia będę zgłaszał się dopiero w tym. Nawet nie wiecie jak dobrze mi się czyta wasze teksty "totalny #!$%@?, przynajmniej progi będą niskie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#matura
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-maszkar: Na lepszych uczelniach - niestety nie. Aby się dostać np. na UW lub PW trzeba być wybitnym lub bardzo dobrze napisać r-ki - inaczej jesteś skazany albo na słaby kierunek, albo na słabą uczelnię. Do dziś żałuję że nie poprawiałem matury rok temu.
  • Odpowiedz
zdawałem mature w tamtym roku i w tym (bo chciałem poprawić). Moim zdaniem w obydwóch można było się wykazać, były na podobnym, trudnym poziomie.
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam po #!$%@? osoby z niskimi wynikami z matury pchają się na trudne kierunki techniczne? Na pierwszym roku odpada 30-55% studentów, tylko jakimś cudem wśród nich nie ma prymusów, tylko same przeciętniaki z 45% z rozszerzonej matmy.

  • Odpowiedz
@Hasq: Przecież ta matura z matmy była prostsza niż w tamtym roku. Zresztą jeśli chodzi o progi to to i tak nie ma praktycznie znaczenia. Chyba że idziesz na kierunek gdzie liczy się jeden przedmiot rozszerzony (np matma) (+ ewentalnie np język) i dostają się ludzie z tą maturą napisaną za 50%..
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam po #!$%@? osoby z niskimi wynikami z matury pchają się na trudne kierunki techniczne? Na pierwszym roku odpada 30-55% studentów, tylko jakimś cudem wśród nich nie ma prymusów, tylko same przeciętniaki z 45% z rozszerzonej matmy.


@kretyn: Nie wiem gdzie się dostaniesz na trudny kierunek techniczny z taką maturą, ale w każdym razie - matematyka na studiach "zaczyna się od nowa". Maturę napisałem beznadziejnie (wstydzę się nawet
  • Odpowiedz
Ogólnie to jako maturzysta tegoroczny mogę obiektywnie powiedzieć, że była wymagająca, ale na pewno dało się ją dobrze napisać. Jak czytam ludzi, którzy piszą, "może będzie 60%"(pomijam tych, którzy piszą, że będą mieli 30%, bo to szkoda strzępić ryja) to się zastanawiam: co jest nie tak? Ja naprawdę nie kujonię, chodzę co prawda do jednego z lepszych liceów w mieście, ale uczę się jakoś od połowy kwietnia do tej matury i napisałem
  • Odpowiedz
@Existanza: no właśnie nie mogę się zdecydować między LiKiem a MiBMem, dlatego na wszelki wypadek chcę mieć do rekrutacji te 200-205 pkt(na LiK potrzeba mniej)
Energetyka na 3 miejscu
  • Odpowiedz
@troflix: planuję rzucić studia :') tylko jeszcze nie mam pomysłu co dalej. a tak serio: nie mam odpowiedzi na to pytanie. nie mam żadnych planów. improwizacja. lubię fizykę i matematykę, to idę gdzieś, gdzie mogę ją wykorzystać. a rzucenie studiów to całkiem prawdopodobny scenariusz, jeśli uda mi się znaleźć ciekawą pracę w fotografii. @Existanza: negatywne opinie się wybijają, bo ludzie je nagłaśniają, ale ja mam tam już znajomych
  • Odpowiedz