Wpis z mikrobloga

#hiszpania #heheszki #miesny
Mieszkam w Hiszpanii, żeby nie było. Poszłam do mięsnego po pierwsi z kurczaka na obiad, bo sobie mam ochotę na potrawkę z kurczaka. No i mówię, panie dej mie tu pół kilo pierwsi. No to zważył i wszystko gra. I się pyta czy filetować (oni w Hiszpanii tutaj często te piersi filetują na takie mega cienkie plastry, nic z tym nie można zrobić, a ja jak do sosów daję kurczaka to zawszę w kostkę ( ) ) to mu mówię, że w całości.

Wtedy on do mnie, czy pracuję w mięsnym. Ja mówię, że hehe nie no co pan. A on, to pani umie tak o obrabiać mięso? Taka młoda i potrafi, to rzadkość! To sobie myślę, a dobra zaplusuję nam Polkom ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówię panie, jestem z Polski, u nas to każda młoda tak potrafi. A on na to, że łojoj, młode Hiszpanki to nic nie potrafią, wszystko gotowe im trzeba, nawet babcia się dołączyła i mówi, że to nie to co kiedyś itd.

No i tak ich zostawiłam narzekających na upadek hiszpańskiej młodzieży, z poczuciem, że są narody, gdzie istnieje jeszcze nadzieja xd

Tak na marginesie, to nie wiem jakim trzeba być ułomem, żeby sobie nie umieć piersi z kurczaka samemu pokroić. Ja rozumiem, że ktoś może mieć problemy rozebrać i podzielić na porcje pół świniaka, no ale zwykłe krojenie?
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tusiatko: za moją kuzynkę całe życie mama wszystko robiła, kiedyś przyszło jej obrócić kotlety mielone na patelni bo się przypalały, a nikogo więcej nie było to się rozpłakała.
Niestety u nas coraz więcej jest osób niepełnosprawnych życiowo.
  • Odpowiedz
  • 1
@ProgressEveryday: mój niebieski jest prawnikiem, ja studiowałam w tym czasie w Niemczech ekonomię, niedługo zaczynam pracę w Berlinie (chyba, bo czekam jeszcze na umowę xd). Tu z programowania pracując w jakiejś firmie tutaj to raczej nie wyżyjesz. Z takich biurowych korpo to masz jedynie TUI, hotelbeds, melię i iberostar, wszystkie z branż turystycznych. W TUI i hotelbeds da radę bez hiszpańskiego, ale do iberostar i melii to bez hiszpańskiego nie
  • Odpowiedz