Wpis z mikrobloga

Hey Mirki, potrzebna porada :)

Zabieram się za budowanie swojego drona. Z początku chciałem Phantoma kupić i mieć z głowy konfigurację i podłączanie wszystkiego, ale po namyśle jednak taka wiedza konstrukcyjna się przyda. W związku z tym wybrałem kompromis pomiędzy śmiganiem (250), a Phantomem i wybór padł na F450. Już co nieco wiem na temat poszczególnych podzespołów. Pytanko - ktoś kupował taki zestaw lub podobny i może mi podpowiedzieć czy jest ok?

http://www.aliexpress.com/item/F450-Quadcopter-Frame-w-APM2-6-2-6-6M-GPS-2212-920KV-cw-ccw-30A-SimonK/32594454054.html

#drony
  • 8
@Peter_Mountain:
1. Kupując zestaw narażasz się na vat.
2. 450tka jest większa od phantoma
3. Kupowanie no name-owych ESC jest złe.
4. Kupowanie silników które nie były balansowane dynamicznie w fabryce jest złym pomysłem, przynajmniej do 450tki.
5. Od tego GPSa cudów oczekiwać nie możesz.
@Peter_Mountain: Może się okazać że będzie działał super, ale równocześnie podczas lotu może spalić się nieznany ESC i quad spadnie, albo silniki mogą drgać, nie będzie latał równo, mogą wyrobić się łożyska czy pęknąć śmigła podczas lotu. Loteria. Dostajesz to za co płacisz ale w przypadku maszyn latających czasami nie warto oszczędzać bo same problemy.
@Xava: Hmmm no ale to chyba tak jak ze wszystkim. Chcąc poskładać sobie taniego drona w polskim sklepie też nie brałem silniczków za 100zł/szt tylko 30zł/szt. Generalnie dużo rzeczy z ali powtarza się w polskim sklepie i kosztuje 50% więcej. Nie mam na razie budżetu w stylu 2000zł na wszystko, jak mi się spodoba to pomyślimy.