Wpis z mikrobloga

Moja recenzja telefonu z #windowsphone #windows

Dostałem na kilka dni do pobawienia się #nokia #lumia #610

Telefon jest bardzo prosty w obsłudze, #android jest dużo bardzie skomplikowany i ma bardzo dużo funkcji/opcji (dla mnie android jest idealny i z nim zostaje) W Nokii wszystko "rozgrywa" się na pulpicie głównym, mamy tam kafelki takie jak "wiadomości, telefon, zdjęcia, aparat" Niczego więcej tam nie znajdziemy, system jest bardzo prosty, idealny dla kobiet i osób po 50. Ich market jest bardzo "biedny" nie znalazłem tam żadnej przydatnej aplikacji, ale aplikacje takie jak skype, fb, endomodo tam się znajdują. Jedyne co pobrałem z marketu to "latarka" ;)

PS telefon jest bardzo ubogi w możliwości konfiguracji, jedynie co można zmienić to kolorystyka systemu.

PPS szukałem opcji/aplikacji baterii, żeby było pokazane ile % mi zostało, nie znalazłem takiej opcji/widgetu :||
  • 18
@bartov: Nie chciałbym innego telefonu jak z androidem, i tak wystarczająco długo jechałam na symbianie. Także z tym " dla kobiet" bym nie przesadzala. Nawet moja mama po 50 wybrała androida.
@bartov: O co chodzi z "bieda-marketem"? Kolejny raz słyszę psioczenie na to. A baterię można sprawdzić wchodząc w Ustawienia -> Oszczędzanie baterii. Nie mam 610, ale mój model chyba pod tym względem się nie różni.
@bartov: trochę racji ale Lumia 610 to najsłabszy z rodziny Lumia. Jeżeli już oceniamy sam system. Dla 80% użytkowników te aplikacje które są w markecie wystarczą. Dla mnie wszystko co potrzebne jest. Jeśli ktoś chce kupić telefon z systemem który chce zmienić całkowicie to niech kupuje androida. Jeśli ktoś wybiera WP to znaczy, że podoba mu się minimalistyczny wygląd systemu i nie będzie szukał aplikacji do zmiany domyślnego UI.

Płynność jest