Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko: co sądzicie o NAZWA PL? Chciałbym założyć sklep internetowy, i nie wiem czy ładować się w usługi netartu czy znaleźć coś innego? #www #webdev (mam nadzieje ze dobre tagi, w razie czego przepraszam)
  • 11
  • Odpowiedz
@Nabucho: to zależy
1. jaki sklep? chcesz gotowe rozwiązanie w płatności abonamentowej czy wolisz mieć swój hosting, swój skrypt i sam o niego dbać
2. czy bardzo ci zależy na jakości i stabilności sklepu czy raczej koszty są dla ciebie ważniejsze
3. jakie posiadasz umiejętności (czy wchodzi w grę własny serwer, vps czy raczej shared hosting)
4. jakie masz wymagania inne specyficzne
  • Odpowiedz
@hesar: odpowiem krótko - umiejętności nie posiadam żadnych. Absolutnie żadnych. Te pytania to jakaś czarna magia. Myślałem o kupieniu jakiegoś gotowego rozwiązania i wstawieniu tam swoich rzeczy. Sklep nie jest za duży - to jest sprzedaż biżuterii, ale nie na masową skalę. Natomiast wiem, że zależy mi na jakości.
  • Odpowiedz
@Nabucho: to spróbuj sobie rozwiązań typu Shopper
gdzie masz od nich wszystko a sam dostajesz gotowe rozwiązanie (jedyne co musisz ogarnąć to layout oraz zasilenie sklepu danymi)
oczywiście to kosztuje - pytanie czy 1400 zł netto rocznie stanowi dla ciebie problem

inna opcja to wynajęcie specjalisty do zrobienia dobrego, ładnego sklepu i pilnowania go - ale to na pewno są dużo większe koszty
  • Odpowiedz
@Nabucho: Nazwa.pl to bardziej marketing niż jakość i stabilność. Jeżeli poszukujesz gotowego rozwiązania i nie znasz tematu to rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie sklep w modelu SAAS - niekoniecznie wymieniony tutaj Shoper. Inne platformy tego typu to np. Ebexo, istore, AtomStore, Shoplo. Praktycznie wszędzie masz darmowy okres testowy i pamiętaj że często idzie się dogadać na niższe ceny - większość takich platform jest elastyczna :)
  • Odpowiedz
@Nabucho: Jeśli chcesz tylko sklep to sprawdź IAI Shop, a jeśli samemu coś postawić to jakiś tani serwer, bo nazwa jest strasznie droga (ja mam w Blink, chociaż ostatnio podrożały chyba... a domeny w OVH)
  • Odpowiedz