Wpis z mikrobloga

1. chciej sprawdzić czy jesteś ubezpieczony
2. googluj czy da się online, przecież mamy XXI w.
3. da się
3,5. przynajmniej teoretycznie
4,76. zawsze się trochę nie wchodzi do sejmu
5. znajdź https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/menu/open@info?view=001
6. potrzebujesz konta, ok, normalne
7. chciej założyć, wypełnij pola formularza
8. dowiedz się, że albo podpis kwalifikowany, którego nie masz, albo wizyta w OW NFZ
9. MIEJ JEDNAK PROFIL ZAUFANY EPUPA
10. ADMINISTRACJA RZĄDOWA MA #!$%@? NA TO, ŻE GO MASZ
11. nie sprawdzisz sobie sam online czy jesteś ubezpieczony
12. ???
13. brak profitu
14. ale zadzwonię później do przychodni i mi powiedzą

#nfz #bekazpisu #dobrazmiana #wizjanaprawypanstwa - bo zamiast zająć się zmniejszaniem biurokracji, wolą uśmiercać konie w Janowie i robić czystki w mediach publicznych
##!$%@?
  • 3
15. dzwoniłem. odebrała babka. mówię o co chodzi (czy mi status z systemu może podać), to wyjechała agresorem, że hurr, nie można tak, trzeba osobiście z dowodem, durr, no ale rozwinąłem myśl, że gdyby mnie rejestrowała, to nie musiałbym być osobiście, a gdybym widniał "na czerwono", to by mi o tym powiedziała i byłby problem, a ja się w gruncie rzeczy chcę zarejestrować, tylko na jutro lub piątek.
zmieniła ton, podejście i
@RuchadloLesne: Ja w tym śmiesznym systemie jestem niby nieubezpieczony od ponad trzech lat mimo że zapisany jestem na studbazie. Zawsze przed wizytą piszę #!$%@? oświadczenie że jestem ubezpieczony (oczywiście za każdym #!$%@? razem babka w rejestracji patrzy się na mnie jak na złodzieja) i #!$%@? jak do tej pory żaden rachunek nie przyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Eternit_z_azbestu: do ukończenia 26 albo 27 r.ż. jak się uczysz, to chyba powinieneś być ubezpieczony ze składki zus rodzica. a później może ubezpieczyć państwowa uczelnia. inaczej trzeba się zarejestrować w urzędzie pracy albo do pracy pójść.
ja mam ubezpieczenie jeszcze z uczelni, jak się okazało. a ty se to lepiej weź ogarnij, bo #!$%@?ł pies przychodnię, ale w przypadku wypadku może nie być zabawnie, jeśli szpital rachunek za leczenie jednak przyśle,