Wpis z mikrobloga

@mdul: Jakby zmienił pracę, to spokojnie >20k netto na fakturze by ogarnął. Oczywiście jeżeli 10 lat doświadzcenia, to faktycznie 10 lat doświadczenia, a nie kopiowanie ze stacka.

Spokojnie na rękę mógłby mieć 4-6k zł miesięcznie więcej.

Nie wspomnę nawet o kosztach uzyskania przychodu i amortyzacji przy prowadzeniu działalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kisi3l: Duze miasto? Java? Korpo, jakies centrum obliczeniowe? Chodzi mi tutaj o zarobki w web developmencie.
@atc_damian: Serio daje sie ruchac? Ile pwoinien minimum zarabiac zakladajac powiedzmy nie dalby sie ruchac?
@atc_damian: 20k netto? #!$%@? jakim cudem? Kto tyle placi skoro wg statystyk 25% developerow javy dostaje > 9200 brutto? Po za tym u mnie w korpo jest kolo 100osob i ten facet jest level wyzej niz reszta senior
@kisi3l: Duze miasto? Java? Korpo, jakies centrum obliczeniowe? Chodzi mi tutaj o zarobki w web developmencie.
@atc_damian: Serio daje sie ruchac? Ile pwoinien minimum zarabiac zakladajac powiedzmy nie dalby sie ruchac?
@atc_damian: 20k netto? #!$%@? jakim cudem? Kto tyle placi skoro wg statystyk 25% developerow javy dostaje > 9200 brutto? Po za tym u mnie w korpo jest kolo 100osob i ten facet jest level wyzej niz reszta senior
Duze miasto? Java? Korpo, jakies centrum obliczeniowe? Chodzi mi tutaj o zarobki w web developmencie.


@lifapek: Duże, Java, Korpo (50000+ ludzi). Tak, chodzi o web development (stricte, nie 'trzaskanie stronek').
@lifapek: Weź pod uwagę, że te wszystkie statystyki odnośnie zarobków w IT dot. UoP (ew. UZ i UoD). Ludzie z większym doświadczeniem i wyższymi zarobkami nie dają się dymać i idą na B2B, które w statystykach nie jest obejmowane.

10 lat doświadczenia w Javie, to już powinien być niezły wymiatacz. Dlaczego dziwi cię zatem pensja na poziomie 55k EUR rocznie?

weź też pod uwagę, że to 20k netto na fakturze jest